czwartek, 18 lipca

NinType

Klawiatury firm trzecich, takie jak Swype czy SwiftKey obiecują uczynić pisanie na iPhone’ie i iPadzie znacznie szybszym poprzez przewidywanie tekstu i pisanie bez odrywania palca od ekranu, ale nowa klawiatura NinType idzie jeszcze dalej, łącząc zwykłe dotykanie w klawiaturę, przeciąganie po niej i skróty, pozwalając użytkownikom wpisywać ponad 100 słów na minutę.

Stworzona przez dewelopera aplikacji Yose Widjaja, klawiatura NinType wspiera możliwość dwuręcznego pisania dwoma kciukami przy jednoczesnym nie odrywaniu palców od ekranu w oparciu o literowanie słów.

Sposób pisania na NinType znacznie różni się od standardowego wpisywania tekstu w iOS, więc zajmuje trochę czasu na dostosowanie się do dwuręcznego wpisywania bez odrywania kciuków i dodawania słów. Początkowo użytkownikom zaleca się korzystanie z klawiatury w standardowy sposób i stopniowo dostosowywać się do pisania dwuręcznego.

NinType posiada wbudowany samouczek, tak zaprojektowany, aby przejść z użytkownikiem poprzez wszystkie funkcje aplikacji i opcje dość rozbudowanej konfiguracji górnego paska, który może być dostosowany do potrzeb użytkownika, różnych efektów wizualnych i rozbudowanych opcji skrótów. Istnieje wiele przydatnych gestów w NinType, w tym machnięcia nad spacją, aby przesunąć kursor, machnięcie nad klawisz Backspace, aby szybko usunąć słowa, przesunięcie wzdłuż krawędzi do wstawiania znaków interpunkcyjnych i jeden ruch do autouzupełniania. NinType nie wymaga od użytkowników umożliwienia jej pełnego dostępu do iOS.

Podobnie jak większość klawiatur do iOS 8, od czasu do czasu doświadcza ona drobnych błędów. Deweloper ciężko pracuje nad ich poprawkami wypuszczając regularne aktualizacje. Plusem klawiatury pozostaje również wsparcie języka polskiego.

Klawiatura jest dostępna w App Store za 4,49 EUR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx