poniedziałek, 4 marca

iOS App Trial

Wydaje się naprawdę dziwne, że mimo istnienia iOS jest sześć lat, Apple nadal nie znalazł sposobu na wprowadzenie do App Store możliwości wypróbowania aplikacji przed ich kupnem. Motywacje Apple nie są jasne – czy obawia się on, że testowanie aplikacji zmniejszy motywację użytkowników do ich kupna, co sprawi, że zmniejszy się ich przychód z 30% marży?

Wydaje się oczywiste, że testowe wersje aplikacji ostatecznie byłyby dobrodziejstwem dla platformy i pozwoliły programistom aplikacji na wyższe ich ceny niż to możliwe obecnie.

A jak taki system mógłby wyglądać? Deweloper iOS i Mac Amy Worral ma kilka naprawdę inteligentnych pomysłów. A najlepsze w tym wszystkim, że są one naprawdę proste do wdrożenia przez Apple.

Oto jak Amy to widzi. Podczas składania aplikacji do App Store, można byłoby wybrać czy aplikacja ma być dostępna w całości, czy też w wersji próbnej (ale w całości) na 1, 7 lub 30 dni. A jak wyglądałoby to od strony użytkownika. Wchodząc do App Store, można by zdecydować się na bezpłatny okres próbny, lub kupno aplikacji od razu w całości. Jeśli aplikacja zostałaby pobrana w trybie próbnym, pojawiłby się przy jej ikonie baner „Trial”, podobnie jak w iOS 6 w przypadku nowo pobranych aplikacji. Po uruchomieniu aplikacji, na pasku stanu zawsze widzielibyśmy informację o tym, że używamy aplikacji testowej, a dotykając pasek pozwalałby on na kupno aplikacji w całości.

Co by się działo z aplikacjami po okresie próbnym? Amy wyjaśnia:

Gdy okres się zakończy, nie można byłoby dostać się do tej aplikacji ponownie na tym samym Apple ID. Po zakończeniu okresu testowego ikona aplikacji wciąż pozostałaby na urządzeniu, ale z banerem „Expired”. Dotykając jej bylibyśmy przenoszeni do sklepu App Store, po zakup pełnej wersji.

Pomysł wydaje się bardzo prosty, a geniuszem tej idei jest to, że nie blokuje żadnych funkcji aplikacji. Chcielibyście zobaczyć go wraz z iOS 7? Ja jestem na tak.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx