wtorek, 25 czerwca

windows_8_metro_start

W wywiadzie dla CNN Money, dyrektor finansowy Microsoftu Tami Reller powiedział, że Microsoft rozmawia z Apple o możliwości stworzenia specjalnej aplikacji iTunes dla Windows 8, choć użytkownicy nie powinni jej oczekiwać w najbliższym czasie.

„Nie należy się spodziewać aplikacji iTunes na Windows 8 w najbliższym czasie”, powiedział Tami Reller, dyrektor finansowy działu Microsoft Windows. „Widzimy duże zapotrzebowanie na iTunes. Okno startowe zostało już zaplanowane.”

Obecnie, iTunes 11 jest dostępny dla Windows 8 w trybie „Desktop”, czyli tradycyjnym interfejsie PC, który dobrze współpracuje z klawiaturą i myszą. Microsoft chce jednak przekonać Apple by stworzyć aplikację iTunes z interfejsem, który znany jest pod nazwą „Metro” oferujący płaskie, kolorowe bloki, zoptymalizowane dla urządzeń z ekranem dotykowym.

CNN Money zauważa, zapotrzebowanie na aplikację iTunes dla Windows 8 może być nie tylko ze strony użytkowników tabletów z Windowsem, ale również ze strony tych którzy szukają jej w Microsoftowym sklepie na Windows 8. Jednak raport również wspomina, że jest mało prawdopodobne, aby Apple spełnił wniosek Microsoftu, bo „nie ma powodu, dla Apple, aby pomóc tabletowi Surface stać się lepszym produktem.”

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx