czwartek, 11 kwietnia

Podstawowy iPad jest ostatnim urządzeniem iOS, które posiada jeszcze gniazdo słuchawkowego. Jednak w tym roku, wraz z 10-generacją iPada ostatecznie ma się to zmienić i rownież z tego urządzenia gniazdo słuchawkowe ma zostać wyeliminowane.

Zgodnie z rzekomymi renderami uzyskanymi przez MySmartPrice od producenta akcesoriów, iPad 10 generacji będzie miał nieco cieńszą konstrukcję z płaskimi krawędziami i tylnym wybrzuszeniem kamery. W raporcie powtórzono kilka istniejących plotek na temat iPada 10. generacji, w tym o większym wyświetlaczu, porcie USB-C, chipie A14 Bionic, obsługą 5G i innych.

iPad-2022-CAD

Wydaje się, że oprócz tych zmian projektowych Apple planuje również usunąć gniazdo słuchawkowe 3,5 mm z urządzenia. Gdy Apple zmieniał konstrukcję w iPadzie Pro, iPadzie Air, a ostatnio iPadzie mini usuwał złącze słuchawkowe.

10-generacja-iPad-render

Apple zaczął usuwać gniazdo słuchawkowe 3,5 mm z urządzeń iOS i iPadOS wraz z iPhonem 7 w 2017 roku. Ostatni pozostały iPhone z gniazdem słuchawkowym to iPhone SE pierwszej generacji, który został wycofany z produkcji w 2018 roku. Wraz z wprowadzeniem w zeszłym roku szóstej generacji iPada mini, podstawowy iPad stał się jedynym pozostałym modelem iPada z gniazdem słuchawkowym.

Jeśli rendery okażą się prawdziwe, wprowadzenie iPada dziesiątej generacji będzie oznaczać koniec gniazda słuchawkowego na wszystkich nowych urządzeniach iOS i iPadOS. Oczekuje się, że Apple ogłosi 10 generację iPada wraz z nowymi modelami iPada Pro z chipem M2 jeszcze w tym roku. Mark Gurman z Bloomberga niedawno poinformował, że Apple planuje publicznie wypuścić iPadOS 16 dopiero w październiku więc możliwe jest, że nowy podstawowy iPad i nowe modele iPada Pro również zostaną zaprezentowane w październiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx