sobota, 25 maja

Pierwszym komputerem Mac z funkcją Face ID nie będzie prawdopodobnie MacBook, ponieważ technologia niezbędna do osadzenia mechanizmu uwierzytelniającego w cienkim wyświetlaczu notebooka wciąż nie istnieje twierdzi dobrze poinformowany dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman.

Najnowsze przemyślenia Gurmana na ten temat pojawiły się w sekcji pytań i odpowiedzi jego najnowszym biuletynie „Power On”. O tym, czy Face ID kiedykolwiek pojawi się na Macu, Gurman pisze:

Face ID znajdował się na planach oryginalnego komputera iMac M1. Oczywiście iMac jest najgrubszym komputerem Mac z wbudowanym wyświetlaczem, a laptopy Apple mają dość cienkie ekrany. W tym momencie technologia osadzenia Face ID w cienkich wyświetlaczach MacBooka nie istnieje. Więc jeśli Face ID pojawi się na Macu, myślę, że najpierw będzie ona na iMacu lub monitorze zewnętrznym. Apple zdecydowanie nad tym pracował, ale czas pokaże, czy to wypuści.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku wraz z premierą iPhone’a X, system rozpoznawania twarzy Face ID firmy Apple zastąpił Touch ID w większości kolejnych iPhone’ów i iPadów firmy. Plotki coraz częściej sugerują, że przyszły komputer Mac będzie również korzystał z Face ID.

Poruszając ten temat w lipcu 2021 roku, Gurman powiedział, że wierzy, iż Apple zamierza wprowadzić na rynek swojego pierwszego Maca z Face ID „w ciągu kilku lat” i że Apple początkowo planował włączyć Face ID do 24-calowego iMaca z 2021 roku. Niestety, plan ten nie wypalił ze względu na opóźnienia z powodu przeprojektowania urządzenia.

Pojawiły się pogłoski, że Apple testuje Face ID dla swojego kolejnego, większego iMaca, wstępnie nazwanego „iMac Pro”, ale nie jest to potwierdzona funkcja i pozostaje niejasne, czy Face ID trafi do tego urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx