piątek, 8 grudnia

W niecałe  24 godziny po oficjalnym wydaniu darmowego systemu OS X Mavericks w Mac App Store, ponad 7% ruchu w sieci z komputerów Mac pochodzi już z urządzeń zmodernizowanych do nowego systemu operacyjnego. Wyniki pochodzą z firmy GoSquared analizującej na żywo ruch w internecie. 

Chociaż trudno jest dokonywać porównań firm analizujących dane, to w zeszłym roku Chityna poinformowała o 3% ruchu pochodzącym z systemu Mac OS X Mountain Lion w trakcie 48 godzin po jego wprowadzeniu. Nic więc dziwnego, że GoSquared pokazuje dane o znacznie szybszej adopcji systemu OS X Mavericks w porównaniu do Mountain Lion, chociażby z powodu darmowego charakteru nowej aktualizacji.

Dyrektor generalny GoSquared, James Gill powiedział, że jego firma obecnie dostarcza analizy dla ponad 40 000 stron, co pozwala na monitorowanie miliardów odsłon miesięcznie. Ta podstawa pozwala firmie zaoferować rozsądne wyniki aktywności w danym momencie.

Choć Mavericks rośnie dość szybko, to nadal stanowi niewielką część bazy użytkowników Mac, a liczby GoSquared pokazują, że prawie 50% ruchu pochodzi z systemu OS X Mountain Lion i niemal cały pozostały podzielony jest niemal równo między OS X Lion i OS X Śnow Leopard. Użytkownicy każdego z tych systemów mogą go uaktualnić bezpośrednio do OS X Mavericks bez żadnych kosztów poprzez Mac App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marq
Marq
10 lat temu

8x już pobierałem i wciąż zł suma kontrolna.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx