wtorek, 27 lutego

Dla tych, którzy oczekiwali na systemem OS X Mavericks odkąd został on zapowiedziany na WWDC w czerwcu było oczywiste, że OS X Mavericks będzie cudem jeśli chodzi o żywotność baterii. Instalacja Mavericks na dowolnym MacBooku zwiększa żywotność baterii średnio o godzinę, a już szczególną poprawę widać na MacBookach z procesorami Haswell Intela gdzie zwiększona żywotność baterii widoczna jest bardzo znacznie.

Jak konkretnie poprawia się żywotność baterii możecie zobaczyć na przykładowym porównaniu powyżej. Dla MacBook’a Air z 2013 roku to poprawa o około 30%, wynika z testów legendarnego recenzenta Apple Johna Siracusa.

W swojej długiej recenzji OS X Mavericks w serwisie Ars Technica, Siracusa porównał żywotność baterii między OS X Mountain Lion i OS X Mavericks zarówno w MacBooku Pro z 2007 roku jak i MacBooku Air z 2013 roku. Przeprowadził swoje badania z użyciem skryptów, które symulują przeglądanie stron internetowych odwiedzając w tym strony oparte na Adobe Flash.

Co odkrył Siracusa? Przede wszystkim, nawet starszy MacBook Pro po zainstalowaniu OS X Mavericks pozwolił na uzyskanie prawie godziny dłuższej pracy na baterii. Ale już w MacBooku Air z 2013, różnica w żywotności baterii między OS X Mountain Lion i Mavericks jest niezwykła. Mavericks osiągnął czas 15,68 godzin na baterii w porównaniu do 12,07 godzin na Mountain Lion.

Jeśli nie macie jeszcze zainstalowanego OS X Mavericks to na co czekacie? Jest dostępny do pobrania za darmo  w Mac App Store.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx