sobota, 20 lipca

Oracle ogłosił dziś wydanie kilku nowych pakietów oprogramowania Java, w tym nowego Java SE 7 Update 6, który po raz pierwszy przynosi pełną obsługę Java do systemu OS X. Wydanie to jest następstwem kwietniowej premiery Java Development Kit dla OS X.

W tym wydaniu, Oracle zapewnienia pełną dostępność Java SE 7 Update 6 na Mac OS X, w tym środowiska Java Runtime Environment (JRE) oraz Java Development Kit (JDK). Konsumenci będą wkrótce mogli pobrać JRE dla Mac OS X z witryny java.com, podobnie jak robią to dla wszystkich innych systemów operacyjnych, a Oracle zapewni auto-aktualizację dla Mac OS X w tym samym czasie co na platformie Windows.

Apple ogłosił w październiku 2010 roku, że kończy swoje wsparcie dla Javy, a Steve Jobs tłumaczył to wtedy tym, że Apple musi być traktowany identycznie jak inne firmy, a Java dla OS X jest jedną wersję do tyłu w stosunku do innych platform. Jobs stwierdził, że taki sposób działania „nie może być najlepszym pomysłem”. Jego słowa zostały niestety potwierdzone na początku tego roku, kiedy to trojan Flashback był w stanie zainfekować 600 000 komputerów Mac wykorzystując luki w zabezpieczeniach Javy, które zostały już załatane w większości wersji Javy, ale nie tej skierowanej dla Apple.

Apple nadal działa na wersji Java SE 6 tworząc zasoby do projektu OpenJDK, który ma pomóc Oracle i innym deweloperom zbudować i utrzymywać Java SE 7 i przyszłe wersje. Warto zauważyć, że najnowsza aktualizacja do Java SE 6 pojawiła się wraz z aktualizacjami Oracle na inne platformy, wskazując, że Apple jest w ścisłej współpracy z Oracle, aby zapewnić użytkownikom komputerów Mac aktualne wersje Javy na swoich systemach.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx