niedziela, 25 września

Netflix zaczął oferować ograniczony, bezpłatny dostęp do swoich oryginalnych treści. Jednak wszystko na to wskazuje, że system iOS jest w niewytłumaczalny sposób wyłączony z tego dostępu. 

Ograniczony bezpłatny dostęp obejmuje „Stranger Things”, „Szkoła dla Elity”, „Dzieciak Rządzi: znowu w grze”, „Zabójczy rejs”, „Nie otwieraj oczu”, „Jak nas widzą”, „Miłość jest ślepa”, „Dwóch papieży”, „Nasza planeta” i „Grace i Frankie”.

Funkcja umożliwia użytkownikom obejrzenie filmu lub pierwszego odcinka serialu za darmo, po czym zostanie poproszony o zasubskrybowanie w celu dalszego dostępu. Przed każdym tytułem odtwarzana jest jedna 30-sekundowa reklama Netflix z możliwością pominięcia. Ta funkcja jest dostępna na całym świecie, nie jest potrzebne do niej konto ani rejestracja, a dostępne treści będą się regularnie zmieniać.

Strona pomocy Netflixa ujawnia, że obsługiwane są tylko przeglądarki na komputerach, tabletach i urządzeniach z Androidem. Urządzenia z systemem iOS nie mogą korzystać z ograniczonego bezpłatnego dostępu.

Strona pomocy nie wyjaśnia, dlaczego dostęp na urządzeniach iOS został zablokowany. Biorąc pod uwagę, że bezpłatny dostęp jest dostępny w przeglądarce macOS i iPadOS, nie jest jasne, dlaczego Netflix wykluczył iOS.

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku strumieniowego przesyłania wideo, bezpłatny dostęp do wybranych programów Netflix ma nadzieję przyciągnąć więcej abonentów platformy. W zeszłym tygodniu poinformowano, że Apple planuje przedłużyć bezpłatny okres próbny Apple TV+, aby przyciągnąć więcej subskrybentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx