sobota, 24 lutego

Apple przypadkowo odniósł się do swoich dość powszechnie wyczekiwanych lokalizatorów AirTags w filmie przesłanym na kanał wsparcia Apple na YouTube’ie. Film został pierwszy zauważony przez blog Appleosophy i szybko został usunięty.

Film zatytułowany był „Jak wymazać iPhone’a”. AirTags wspomniano w menu Ustawienia> Apple ID> Lokalizator> Znajdź mój iPhone w obszarze „Wysyłaj moje położenie” gdzie drobnym drukiem mogliśmy wyczytać, że „wyszukiwanie wysyłanie położenia umożliwia znalezienie tego urządzenia i AirTags, gdy nie jest ono połączone z Wi-Fi lub siecią komórkową”.

AirTags będą konkurować ze znanymi lokalizatorami Tile, pomagając użytkownikom śledzić ich rzeczy osobiste, takie jak klucze, portfele i plecaki.

W zeszłym roku odkryto dowód na AirTags w kodzie iOS 13. Tagi zostaną ściśle zintegrowane z nową aplikacją Lokalizator, która otrzyma kartę „Przedmioty”. Użytkownicy otrzymają powiadomienie, gdy zostaną oddzieleni od oznaczonego przedmiotu i jeśli to konieczne, mogą ustawić aby AirTag zaczął wydawać dźwięki mające pomóc zlokalizować zagubiony przedmiot.

W styczniu analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że AirTags zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2020 roku z obsługą pasma ultra szerokopasmowego, ale od tego czasu mogło to ulec zmianie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx