poniedziałek, 4 marca

Oczekuje się, że w przyszłym roku Apple wprowadzi technologię aparatu tetrapryzmowego do obu modeli iPhone’a 16 Pro, umożliwiając co najmniej 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy w przypadku teleobiektywu.

Według nowego raportu The Elec, Apple doda firmę LG Innotek jako kolejnego dostawcę składanego modułu zoomu wykorzystywanego w tej technologii, próbując zabezpieczyć wydajność produkcyjną w przypadku zwiększonej liczby wymaganych jednostek.

iPhone 15 Pro ma 12-megapikselowy aparat z teleobiektywem, który oferuje 3-krotny zoom, ale iPhone 15 Pro Max korzysta z ulepszonego systemu teleobiektywu, który pozwala na 5-krotny zoom. iPhone 15 Pro Max ma pod obiektywem składaną szklaną strukturę, którą Apple określa mianem tetrapryzmatu. Odbija ona światło czterokrotnie, co pozwala na dłuższą ogniskową wynoszącą 120 mm.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo wielokrotnie powtarzał, że spodziewa się, że obiektyw tetrapryzmowy z zoomem optycznym do 5x będzie dostępny zarówno w iPhonie 16 Pro jak i iPhonie 16 Pro Max w przyszłym roku. Krążą pogłoski, że iPhone 16 Pro będzie miał większy wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala w porównaniu do 6,1-calowego iPhone’a 15 Pro. Zmiana ta zwiększyłaby całkowity rozmiar urządzenia, co zapewniłoby dodatkową przestrzeń wewnętrzną dla soczewki tetrapryzmowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx