piątek, 12 lipca

W ramach prac Apple nad rozszerzeniem swojej produkcji w USA firma ogłosiła dziś, że firma Amkor będzie pakować niektóre czipy Apple Silicon w swoim nowym zakładzie budowanym w Peoria w Arizonie. Czipy będą produkowane w pobliskiej fabryce TSMC, a następnie Amkor zajmie się pakowaniem, co będzie ostatnim krokiem chroniącym czip przed fizycznym uszkodzeniem.

Jak wynika z zapowiedzi, Amkor zainwestuje w obiekt około 2 miliardy dolarów, w którym po jego ukończeniu zatrudnienie znajdzie ponad 2000 osób.

„Apple jest głęboko zaangażowane w przyszłość amerykańskiej produkcji i będziemy w dalszym ciągu zwiększać nasze inwestycje tutaj, w Stanach Zjednoczonych” – powiedział w dzisiejszym komunikacie prasowym dyrektor operacyjny Apple, Jeff Williams. „Apple Silicon umożliwił naszym użytkownikom nowy poziom wydajności, umożliwiając im robienie rzeczy, których nigdy wcześniej nie mogli zrobić. Jesteśmy podekscytowani, że Apple Silicon będzie wkrótce produkowany i pakowany w Arizonie”.

W swoim własnym komunikacie prasowym firma Amkor ogłosiła, że planuje rozpocząć ograniczoną produkcję w zakładzie w ciągu najbliższych dwóch–trzech lat. Firma podała, że złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach CHIPS od rządu federalnego USA.

Apple twierdzi, że Amkor pakuje czipy stosowane we wszystkich swoich produktach od ponad dziesięciu lat. Krzemowe czipy Apple znajdują się w iPhone’ach, iPadach, komputerach Mac i innych urządzeniach, ale nie jest jasne, które dokładnie będą pakowane w nowym zakładzie w Arizonie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx