piątek, 24 marca

apple-event-mac

Analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo wydał nowy raport prezentujący swoje oczekiwania związane z czwartkową konferencją „Hello Again”, podczas której oczekuje się, że Apple wprowadzi nowe komputery Mac.

Zgodnie z wieloma plotkami, Kuo uważa, że punktem kulminacyjnym imprezy będzie przebudowany MacBook Pro w obu rozmiarach 13-calowym i 15-calowym, który otrzyma pasek dotykowy OLED i czujnik Touch ID, USB-C, Thunderbolt 3 oraz taką samą klawiaturę jak wprowadzoną w 12-calowym MacBooku w 2015 roku. Kuo dodaje również kilka nowych ciekawostek.

Nasze nowe prognozy obejmują także: (1) procesor Intela Skylake; (2) tą samą rozdzielczość ekranu, ale lepszej jakości wyświetlacz oraz efektywność energetyczną (3) nową opcję pojemności 2 TB SSD; (4) zastosowanie procesora podobnego do tego z Apple Watch do efektywnego zarządzania energią panelu dotykowego w nowych modelach MacBook’a oraz (5) złącze Type-C & MagSafe wdrożone przez firmę Apple i firmy trzecie, biorąc pod uwagę pozytywne opinie dotyczące ładowania.

Poza MacBookiem Pro, Kuo twierdzi, że Apple wprowadzi również „13-calowego MacBooka”, który również pojawiał się w plotkach. Jednak zamiast nieco większego od obecnego 12-calowego MacBooka, może to być nowy MacBook Air. Mówiło się, że tylko 13-calowy MacBook Air otrzyma aktualizację o nowe poty USB-C.

Jeśli chodzi o rozwiązania desktopowe, plotki wskazują, że Apple pracuje nad zaktualizowanym modelem iMaca z dyskretną opcję grafiki AMD, a także nowym autonomicznym wyświetlaczem 5K, ale Kuo twierdzi, że produkty te nie będą gotowe aż do pierwszej połowy przyszłego roku. Nadal możliwe jest jednak, że Apple przynajmniej zapowie je podczas najbliższej imprezy.

Oczekujemy również, że Apple wypuści nowe komputery iMac (21,5-calowy i 27-calowy) oraz Cinema Display (27-calowy) w połowie 1H17. Nie możemy powiedzieć na pewno, czy Apple ogłosić nowe komputery iMac i Cinema Display 27 października gdyż ich harmonogram wysyłki nie jest jeszcze ustalony.

Konferencja Apple odbędzie się w kampusie firmy w Cupertino i rozpocznie o godzinie 19:00 czasu polskiego już w najbliższy czwartek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx