czwartek, 25 lipca

Zarówno nowy MacBook Air jak i nowe modele 13-calowych MacBooków Pro wprowadzonych wczoraj na rynek posiadają trzecią generację klawiatury motylkowej, taką samą jak zaktualizowane w maju 15-calowe MacBooki Pro.

Apple powiedział wcześniej, że nowe materiały wykorzystane w klawiaturze trzeciej generacji powinny znacznie ograniczyć problemy, których doświadczali niektórzy użytkownicy klawiatur motylkowych we wcześniejszych modelach. Firma przeprosiła za te problemy w marcu, ale nadal uważa, że dotyczy to „małego odsetka” klientów.

Apple nie ujawnił tego nowego materiału, ale specjaliści od napraw w iFixit rozłożyli MacBooka Pro 2019 i odkryli „subtelną zmianę” silikonowej membrany zakrywającej przełączniki klawiatury, która teraz wykorzystuje poliamid, znany również jako nylon.

Pomimo tego nowego materiału, Apple dodał wszystkie tegoroczne modele MacBooków Air i 13-calowych MacBooków Pro, w tym dzisiejszą odświeżoną konfigurację podstawową, do swojego programu naprawczego klawiatury. Oznacza to, że każdy tegoroczny MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro lub dowolny Mac z klawiaturą motylkową, w którym występują problemy z klawiaturą, takie jak lepkie lub niespójnie odpowiadające klawisze, kwalifikuje się do bezpłatnej naprawy w serwisie Apple przez okres do czterech lat od daty zakupu na całym świecie, niezależnie od statusu gwarancji.

Po wycofaniu ze sprzedaży 12-calowego MacBooka oznacza to, że wszystkie notebooki, które obecnie sprzedaje Apple oferują ten sam nowy materiał klawiatury, który zwiększa jej niezawodność. Czy nowy materiał rzeczywiście ogranicza problemy, czy nie, okaże się pewnie za jakiś czas, ponieważ klejące się często potrzebują czasu, aby się ujawnić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx