sobota, 25 maja

Według analityka Jeffa Pu Apple planuje wypuścić iPhone’a SE z własnym modemem 5G w 2025 roku. W nocie badawczej z Haitong International Securities we wtorek powiedział, że modem zostanie wyprodukowany przez partnera Apple w zakresie produkcji chipów firmę TSMC.

Informacja pojawia się dwa miesiące po tym, jak analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że Apple wznowił prace nad iPhonem SE czwartej generacji z 6,1-calowym wyświetlaczem OLED i zaprojektowanym przez Apple modemem 5G. Kuo poinformował, że modem zostanie zbudowany w procesie 4 nm TSMC i będzie obsługiwał tylko pasma poniżej 6 GHz, co oznacza, że mmWave nie będzie początkowo obsługiwany.

Kuo powiedział, że masowa produkcja iPhone’a SE czwartej generacji rozpocznie się w pierwszej połowie 2024 roku. Dyrektor generalny Qualcomm przewiduje, że Apple stworzy własny modem do 2024 roku, ale Pu uważa, że jego premiera została opóźniona do 2025 roku.

Obecny iPhone SE został wydany w marcu 2022 roku i jest wyposażony w niestandardowy modem Qualcomm Snapdragon X57 dla 5G poniżej 6 GHz. 4,7-calowe urządzenie to ostatni iPhone firmy Apple z przyciskiem Home i Touch ID, ale w nowym modelu prawdopodobnie pojawi się już Face ID, ponieważ Kuo powiedział, że urządzenie będzie miało wygląd podobny do standardowego modelu iPhone 14.

Apple przejął większość biznesu modemów Intela w 2019 roku, starając się zaprojektować własny modem dla iPhone’a, co zmniejszyłoby jego zależność od Qualcomm. Nie jest jasne, czy modem Apple zaoferuje klientom jakiekolwiek korzyści w porównaniu z modemami Qualcomm, takie jak szybsza wydajność 5G lub lepsza wydajność energetyczna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx