piątek, 21 czerwca

Działający komputer Apple 1, wyposażony w oryginalne, białe, kartonowe opakowanie będzie licytowany przez niemiecki dom aukcyjny Breker 16 listopada, a jego cenę szacuje się pomiędzy 300 000 a 500 000 dolarów. Urządzenie, które jest jednym z nielicznych, posiada numer „46” i jest jednym z 50 oryginalnych, ręcznie wykonanych komputerów sprzedawanych przez pierwszego sprzedawcę Apple, The Byte Shop.

„Nr 46” jest jednym z niewielu komputerów Apple 1 wciąż działających, jak również jedynym znanym w oryginalnym opakowaniu! Rzadkie zdjęcie z sypialni w domu rodzinnym Jobsa pokazuje stos identycznych pudełek do pierwszego zamówienia 50 sztuk.

Poza oryginalnym opakowaniem i oryginalnym oprogramowaniem, Apple 1 posiada oryginalny podpis współzałożyciela firmy Apple, Steve’a Wozniaka, który zaprojektował i zbudował każdy komputer. Każdy Apple 1 pierwotnie sprzedawany był za 666,66 dolarów, a z około 200 wyprodukowanych ogółem sztuk ogółem niewiele pozostałych jednostek funkcjonuje do dziś.

Wcześniej w tym roku, w maju Breker licytował kolejny działający komputer Apple 1 osiągając na aukcji cenę 671 400 dolarów i tym samym pobijając poprzedni rekord 640 000 dolarów osiągnięty w listopadzie 2012. Z działającymi elementami i w oryginalnym opakowaniu, numer 46 może osiągnąć podobną cenę.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx