poniedziałek, 30 stycznia

Jeśli korzystacie z Firefox’a, będziecie zachwyceni. Mozilla wypuściła właśnie nową wersję Firefox 7 dla OS X, Windowsa i Linuxa. Pomijając zwykłe poprawki Firefox 7 drastycznie zmniejszył zużycie pamięci. Jest to ogromna poprawa w porównaniu do poprzednich wersji nie cieszących się dobrą opinią w tej kwestii. Było to najbardziej uciążliwe dla użytkowników Mac OS X.

Według Mozilli projekt MemShrink używany w przeglądarce zmniejsza zużycie pamięci od 20 do 50 procent. W rezultacie przeglądarka działa szybciej, nie zabiera dużo wolnej pamięci RAM, jest stabilniejsza i mniej narażona na awarie. Inne dodatkowe korzyści przeglądarki przedstawione w blogu Mozilli to lepszą sprzętowo obsługa Canvas, która odciąża animacje HTML5 do karty graficznej, dzięki czemu gry takie jak Angry Birds lub Runfield będą działać płynniej. Firefox 7 wspiera również specyfikację W3C (specyfikacja czasu nawigacji), co pozwala programistom zdalnie sprawdzić prędkość ładowania swojej strony. Mozilla ogłosiła również zmianę w mobilnej wersji Firefoxa na Androida, która zawiera teraz funkcję kopiuj/wklej.

Firefox 7 jest dostępny w ponad 70 językach na Mac OS X, Windows i Linux. Najnowszą wersję można pobrać ze strony producenta tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx