środa, 29 marca

Dziennik „Rzeczpospolita” poinformował dzisiaj, że Apple jest nastawiony na uruchomienie iTunes Music Store w dziesięciu nowych krajach Unii Europejskiej w tym w Polsce. Choć dokładny termin rozpoczęcia nie jest znany, gazeta pisze, że może to nastąpić w każdej chwili, a najprawdopodobniej już w październiku.

Dziennik wymienia w artykule tylko trzy państwa Polskę, Węgry i Czechy jako gotowe na uruchomienie usługi, o pozostałych siedmiu nic więcej nie wiemy. Spośród 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, dwanaście nie oferuje obecnie usługi iTunes Music Store: Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Malta, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia. Prawdopodobnie to właśnie Cypr i Malta będą krajami, w których nie nastąpi jeszcze uruchomienie usługi z powodu izolacji geograficznej i statusu krajów o najmniejszej populacji.

ITunes Music Store jest obecnie dostępny w ponad dwudziestu krajach, a wzrost o kolejne dziesięć stanowi znaczący dodatek do oferty firmy Apple. Chociaż to tylko Polska (38 mln) i Rumunia (22 mln) z państw kandydujących mają populację znacznie powyżej 10 mln mieszkańców. Apple App Store jest aktywny w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, w tym we wszystkich 27 państwach członkowskich UE, ale dostęp do części muzyki z iTunes Store jest znacznie bardziej ograniczony w chwili obecnej ze względu na trudności z licencjonowaniem muzyki na każdym rynku.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
11 lat temu

Super, zawsze na szarym końcu, ale się doczekaliśmy.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx