poniedziałek, 20 maja

Oprócz nowego pilota i szybszego procesora A12, odświeżony Apple TV 4K, które Apple ogłosił wczoraj ma wiele innych znaczących ulepszeń sprzętowych.

Nowy Apple TV 4K jest wyposażony w port HDMI 2.1 zamiast portu HDMI 2.0A i oferuje obsługę wyjścia wideo HDR 4K 60 FPS. Kod niedawno znaleziony w tvOS 14.5 sugerował, że nowy Apple TV będzie mógł obsłużyć wyjście 4K 120Hz, ale wygląda na to, że tak się nie stało.

Wraz z HDMI 2.1 nowy Apple TV obsługuje 802.11ax WiFi 6 z MIMO. Apple wprowadza wsparcie WiFi 6 w najnowszych urządzeniach, a WIFI 6 jest najnowszym i najszybszym protokołem WiFi dostępnym z lepszymi prędkościami, rozszerzoną pojemnością sieci, niższym opóźnieniem, lepszą wydajnością energetyczną i ulepszoną wydajnością w lokalizacjach z wieloma inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Apple TV 4K to drugie urządzenie Apple, które ma wbudowaną obsługę łączności wątkowej, podobnie jak HomePod mini. Wątek to technologia sieciowa niskiej mocy, która oferuje bezpieczny system oparty na siatce mesh, który może komunikować się z innymi urządzeniami z obsługą wątków, aby poprawić wzajemną łączność.

Choć nie wymieniono tego w specyfikacji Apple TV, tvOS 14.5 Beta sugeruje, że nowy model Apple TV obsługuje eARC, który oferuje szeroką przepustowość i zwiększoną prędkość wysyłania dźwięku wyższej jakości z telewizora do soundbaru lub innego odbiornika.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx