poniedziałek, 27 maja

Firma Apple ogłosiła dziś nową wersję Apple TV 4K, zwaną po prostu nowym Apple TV 4K, z chipem A12 Bionic i całkowicie nowym pilotem Siri Remote.

Zastosowanie chipu A12 Bionic zapewnia znaczny wzrost wydajności grafiki, dekodowania wideo i przetwarzania dźwięku. Dekoder obsługuje teraz wideo HDR i Dolby Vision z dużą liczbą klatek na sekundę, umożliwiając szybką akcję z szybkością 60 klatek na sekundę.

Dzięki temu treści są odtwarzane bardziej płynnie i wyglądają bardziej realistycznie niż w poprzedniej generacji ‌Apple TV‌ 4K. Apple powiedział, że współpracuje również z wiodącymi dostawcami wideo, którzy zaczynają przesyłać strumieniowo HDR z dużą liczbą klatek, takimi jak NBCUniversal i Fox Sports.

Dostępna jest również nowa funkcja, która pozwala ‌Apple TV‌ 4K współpracować z iPhonem w celu poprawy jakości obrazu telewizora. ‌Apple TV‌ 4K wykorzystuje czujnik światła w ‌iPhone‌ do porównania balansu kolorów ze standardowymi specyfikacjami branżowymi.

Dzięki tym danym ‌Apple TV‌ 4K może automatycznie dostosować wyjście wideo, aby zapewnić dokładniejsze kolory i lepszy kontrast dostosowany specjalnie do Twojego telewizora, a wszystko to bez konieczności przechodzenia do ustawień telewizora.

Jednym z największych dodatków do nowej generacji ‌Apple TV‌ 4K jest nowo przeprojektowany pilot. To urządzenie jest wyposażone w nowy panel dotykowy z pięciokierunkową nawigacją, która według Apple zapewnia lepszą dokładność podczas przeglądania treści w systemie tvOS.

Dodatkowo istnieje oddzielny przycisk zasilania, który steruje zasilaniem telewizora, oddzielny przycisk wyciszania, a Apple przeniósł przycisk ‌Siri‌ na bok pilota. Znajdziemy na nim także zwykłe przyciski głośności, odtwarzania / wstrzymania, powrotu i Home.

Nowy ‌Apple TV‌ 4K będzie dostępny w cenie 899 złotych za model 32 GB i 999 złote za 64 GB. Zamówienia w przedsprzedaży ruszą od 30 kwietnia, a urządzenie zostanie wprowadzone na rynek w drugiej połowie maja w ponad 30 krajach i regionach.

Apple planuje również sprzedaż ‌Apple TV‌ HD z nowym pilotem ‌Siri‌ za 749 złotych, a nowy pilot ‌Siri‌ będzie dostępny osobno za 289 złotych. Jest on kompatybilny z poprzednią generacją ‌Apple TV‌ 4K i ‌Apple TV‌ HD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx