piątek, 12 lipca

iOS 9

Podczas gdy OS X Yosemite wprowadził kilka nowych i ciekawych funkcji takich jak Handoff, iCloud Drive i Instant Hotspot to celem głównym OS X 10.11 będzie poprawa stabilności i wydajności, nowe funkcje bezpieczeństwa i ogólnosystemowe poprawki wynika z najnowszych doniesień 9to5Mac.

Choć zapewne każdy oczekuje od OS X 10.11 chociaż kilka nowych funkcji, to jak na razie wiadomo jedynie o prawdopodobnej zmianie czcionki systemowej na nowy, wprowadzony do Apple Watch font San Francisco oraz nowym menu Centrum Powiadomień podobnym do tego z iPhone’a i iPada. Nowy wygląd Centrum Powiadomień został pierwotnie odkryty we wczesnych wersjach beta OS X Yosemite, ale nie zostało ostatecznie włączone do końcowej wersji.

Apple podobno pracuje również nad nowym poziomem systemu bezpieczeństwa na poziomie jądra o nazwie „Rootless” dla OS X i iOS, które pomogą ograniczyć złośliwe oprogramowanie i chronić poufne dane poprzez zakaz dostępu do określonych plików chronionych na urządzeniach z systemem iOS i Mac. Wygląda na to, że „Rootless” stanie się stałym elementem iOS ku wielkiemu rozczarowaniu społeczności jailbreaka, ale prawdopodobnie może być wyłączony z OS X.

Apple planuje zwiększyć o krok bezpieczeństwo wielu swoich podstawowych aplikacji opartych na protokole IMAP w OS X i iOS, takich jak Notatki, Przypomnienia i Kalendarz, aby miały one zaplecze w postaci iCloud Drive. Apple spodziewa się zwiększonego zużycia iCloud po takim przejściu, więc firma podobno modernizuje serwery iCloud Drive i CloudKit w celu obsłużenia dodatkowego obciążenia.

Firma testuje również nowe „Zaufane Wi-Fi”, które pozwoliłoby urządzeniom iOS i Mac do łączenia się z zaufanymi routerami bezprzewodowymi bez żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa, a routery niezaufane miałyby silnie szyfrowane połączenie bezprzewodowe. Według raportu Apple może nie dodać tej funkcji jeszcze w tym roku lub wstrzymać się z nią aż do przyszłorocznych wersji OS X i iOS.

Z raportu wynika również, że Apple ma zamiar zoptymalizować iOS 9 w celu lepszego wsparcia starszego sprzętu, tak aby urządzenia bazujące na starym chipie A5 w tym iPhone 4s i pierwszy iPad mini były kompatybilne z nadchodzącym oprogramowaniem. Cztery-letni iPad 2 i trzy-letni iPod touch piątej generacji wydane w marcu 2011 i październiku 2012 r, są również zasilane przez chip A5 od Apple. To chyba najlepsza wiadomość dla użytkowników starszych urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

To by oznaczało wsparcie iPada2 5,5 roku oraz iPhona 4S 5 lat. WOW. Oby tylko działały nieco szybciej bo iOS8 nie działa na tych 2 urządzeniach tak dobrze jakby tego ludzie chcieli.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx