piątek, 1 marca

Jedną z kluczowych nowych funkcji macOS Monterey jest możliwość odtwarzania zawartości AirPlay na komputerze Mac z innych urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad lub inny komputer Mac.

Zgodnie ze stroną prezentującą funkcje macOS Monterey, AirPlay to Mac działa zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo za pomocą kabla USB, a Apple zwraca uwagę, że połączenie przewodowe jest przydatne wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że nie będzie opóźnień lub po prostu nie mamy dostępu do Wi-Fi.

AirPlay to Mac pozwala również użytkownikom na rozszerzenie lub zdublowanie wyświetlacza urządzenia Apple na komputerze Mac. Dzięki temu obsługiwane komputery Mac mogą używać innego komputera Mac jako zewnętrznego wyświetlacza, a dzięki AirPlay to Mac działającemu zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo, Apple zbliżył się do przywrócenia trybu Target Display Mode (tryb wyświetlacza), który pozwalał modelom iMac z lat 2009–2014 służyć jako zewnętrzny wyświetlacz innego komputera Mac.

Warto zauważyć, że nowa funkcja AirPlay nie służy jako całkowity zamiennik trybu Target Display Mode, ponieważ powiedziano nam, że AirPlay kompresuje wideo przesyłane z jednego komputera Mac na drugi, a przynajmniej pewne opóźnienie może być nadal możliwe.

AirPlay to Mac działa z MacBookiem Pro lub MacBookiem Air z 2018 roku lub nowszym, iMackiem lub Mackiem Pro z 2019 roku lub nowszym, iMackiem Pro oraz komputerem Mac mini z 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx