sobota, 20 kwietnia

14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro firmy Apple z układami M2 Pro i M2 Max będą wyposażone w „bardzo szybką pamięć RAM o bardzo dużej przepustowości”.

Informacje takie zdradził użytkownik forum MacRumors ukrywający się pod pseudonimem Amethyst, który dokładnie ujawnił szczegóły dotyczące Mac Studio i Studio Display jeszcze przed ogłoszeniem tych produktów.

Obecne 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro są wyposażone w pamięć RAM LPDDR5 firmy Samsung, przy czym układ M1 Pro zapewnia przepustowość pamięci do 200 GB/s, a układ M1 Max osiąga maksymalną prędkość 400 GB/s. Spekulując, możliwe jest, że kolejne modele MacBooka Pro będą wyposażone w najnowszą pamięć RAM LPDDR5X firmy Samsung, zapewniającą do 33% większą przepustowość pamięci i nawet o 20% mniejsze zużycie energii. Powodowałoby to przepustowość pamięci do 300 GB/s dla M2 Pro i do 600 GB/s dla M2 Max.

Mark Gurman z Bloomberg nie spodziewa się, aby kolejne MacBooki Pro miały inne, znaczące zmiany poza układami M2 Pro i M2 Max. W tym momencie wydaje się prawdopodobne, że laptopy zostaną ogłoszone najwcześniej w listopadzie w komunikacie prasowym na stronie Apple Newsroom. W ostatnich latach firma Apple wielokrotnie wprowadzała nowe komputery Mac w listopadzie, w tym oryginalny 16-calowy MacBook Pro w 2019 roku i pierwsze trzy komputery Mac z chipem M1 w 2020 roku.

Obecne 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z układami M1 Pro i M1 Max zostały wydane w październiku 2021 roku i zostały całkowicie przeprojektowane z wycięciem w wyświetlaczu i dodatkowymi portami takimi jak HDMI, MagSafe i czytnik kart SD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 rok temu

autoer jest chyba słaby z matmy ;p

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx