środa, 22 maja

Według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce modele iPhone 15 Pro będą wyposażone w zwiększoną pamięć RAM do pojemności 8 GB, port USB-C i wiele ulepszeń aparatu.

W dzisiejszym komunikacie prasowym TrendForce przewiduje, że linia iPhone’a 15 ponownie będzie składać się z czterech modeli, z których tylko dwa modele Pro otrzymają najnowszy procesor Apple, tak jak miało to miejsce w przypadku linii iPhone’a 14. Użytkownicy mogą oczekiwać, że modele Pro będą wyposażone w chip A17 Bionic, podczas gdy standardowe modele będą trzymać się A16.

TrendForce przewiduje, że modele Pro w linii iPhone 15 będą wyposażone w zwiększone 8 GB pamięci RAM, aby uzupełnić układ A17, w porównaniu do 6 GB w przypadku modeli iPhone 14 Pro. Standardowe modele prawdopodobnie nadal będą miały 6 GB pamięci RAM.

Od przyszłorocznych iPhonów oczekuje się również przejścia z portu ładowania Lightning na USB-C, w związku z już pewnym uchylaniem przez Unię Europejską uniwersalnego portu ładowania, który finalnie został zaakceptowany w tym tygodniu.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, firma badawcza spodziewa się, że iPhone 15 Pro Max będzie wyposażony w teleobiektyw z funkcją peryskopu, pozwalający na 10-krotny lub większy zoom optyczny, w porównaniu z obecnym ograniczeniem 3x. Modele Pro powinny mieć ulepszony obiektyw główny o konstrukcji „8P”, który byłby dodatkowym elementem optycznym dla lepszej wydajności aparatu.

TrendForce twierdzi, że modele iPhone 15 pozostaną wyposażone w modem Qualcomm dla 5G, ponieważ Apple nie jest jeszcze zadowolony z wydajności swojego modemu w mmWave. Firma badawcza uważa, że Apple wprowadzi własny modem 5G w 2024 roku.

Apple prawdopodobnie ogłosi linię iPhone 15 we wrześniu 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx