poniedziałek, 26 lutego

Apple wciąż planuje dodać monitorowanie temperatury ciała i nowe funkcje zdrowotne do Apple Watch w tym roku, pomimo problemów z rozwojem funkcji monitorowania ciśnienia krwi i poziomu glukozy we krwi twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

Apple pracuje podobno nad zaktualizowanym czujnikiem do zegarka Apple Watch, który będzie w stanie określić, czy użytkownik ma wysokie ciśnienie krwi, ale jego dokładność była problemem podczas testowania technologii na pracownikach. Ta funkcja rzekomo jest w stanie powiedzieć użytkownikom, czy mogą mieć nadciśnienie, zamiast zapewniać określone odczyty skurczowe i rozkurczowe. Mówi się, że Apple pracuje nad tą funkcją od co najmniej czterech lat, ale jest mało prawdopodobne, aby była gotowa najwcześniej do 2024 roku a może nawet do 2025 roku.

Apple pracuje również nad nieinwazyjnym monitorowaniem stężenia glukozy we krwi, ale nadal uważa się, że funkcja ta zostanie jeszcze za kilka lat, a firma nie planuje jeszcze roku premiery. W międzyczasie Apple omówił poprawę obsługi glukometrów innych firm w Apple Watch i aplikacji Zdrowie na iPhone’a, aby pomóc użytkownikom z cukrzycą.

W najbliższym czasie Apple pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji dotyczących zdrowia kobiet do zegarka Apple Watch i iPhone’a, a także nowych funkcji dotyczących snu, sprawności i zarządzania lekami w aplikacji Zdrowie na iPhone’a. Firma nadal planuje dodać czujnik temperatury ciała do Apple Watch w tym roku, z funkcją początkowo zaprojektowaną w celu ułatwienia planowania płodności. Przyszłe modele Apple Watch mogą określić, czy użytkownik ma wyższą niż normalna temperaturę ciała, ale jest mało prawdopodobne, aby pokazać dokładny pomiar.

W ramach systemu watchOS 9 Apple planuje ulepszyć swoją istniejącą funkcję wykrywania migotania przedsionków o nową możliwość pomiaru, jak długo dana osoba znajduje się w stanie migotania przedsionków w określonym okresie. W aplikacji Trening na Apple Watch może być też więcej rodzajów treningów i dodatkowych wskaźników dotyczących treningów biegowych.

iOS 16 może zawierać ulepszenia aplikacji Zdrowie, które rozszerzają funkcjonalność śledzenia snu, a także dodają nowe funkcje zarządzania lekami i zdrowia kobiet. Mówi się, że Apple opracowuje narzędzie do zarządzania lekami, które pozwoli użytkownikom skanować swoje pigułki do aplikacji Zdrowie i przypominać użytkownikom o ich przyjmowaniu, ale początkowa wersja, która ma zostać wprowadzona w tym roku, prawdopodobnie nie będzie zawierała wszystkich funkcji, które ma Apple zaplanowane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx