wtorek, 30 maja

W sklepie umiejscowionym w kampusie Apple pojawiła się w tym tygodniu nowa oferta ekskluzywnych koszulek, które z pewnością zachwycą odwiedzających dobrze zaznajomionych z historią Apple. Kolekcja sezonowa jest dostępna przez ograniczony czas, a koszulki kosztują 40 dolarów za sztukę.

W Apple Infinite Loop pojawiło się 12 nowych projektów. Najbardziej kultowe są dwie odmiany słynnej pirackiej flagi, która podobno przeleciała nad biurem Apple Bandley 3 podczas opracowywania oryginalnego Macintosha.

Oryginalna piracka flaga, która przeleciała nad Bandley 3

Flaga inspirowana cytatem Steve’a Jobsa „Lepiej być piratem niż dołączyć do marynarki wojennej” została opracowana przez członków pierwszego zespołu tworzącego Maca jako sposób na uchwycenie destrukcyjnego ducha grupy. Legendarna projektantka komputerów Mac Susan Kare ręcznie namalowała oryginalny projekt czaszki i piszczeli w 1983 roku wraz z sześciokolorowym logo Apple jako opaska na oko.

Kolejne projekty nawiązujące do przeszłości Apple to sześć koszulek z różnymi tekstami wykonanymi kursywą Apple Garamond, marketingowym krojem firmy do wczesnych lat 2000. Dwa z sześciu wzorów mają sześciokolorowe logo Apple i tekst „Infinite Loop”, przypominający klasyczny znak powitalny, który kiedyś znajdował się przy wejściu do kampusu. Pozostałe cztery projekty typograficzne są twórczo ułożone w taki sposób, aby brzmiały „1 Infinite Loop Cupertino”.

Do jesiennej kolekcji sklepu w Infinite Loop dołączają dwie koszuli ze słynnym tekstem „hello”, który nawiązuje do oryginalnych reklam Macintosha, oraz dwa projekty przeniesione z poprzedniej kolekcji koszulek z klasyczną ikonografią Mac OS Susan Kare. Dostępny jest także nowy, haftowany wzór emoji z zamkiem błyskawicznym, a także biało-czarne wariacje tekstu „Cupertino” ustawione czcionką pisma między adresem kampusu.

Jeśli ktoś z Was wybiera się w najbliższym czasie do Stanów Zjednoczonych i będzie miał okazję odwiedzić nowy kompas Apple z pewnością nie może ominąć i tego sklepu. Myślę, że taką pamiątkę warto posiadać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx