niedziela, 23 czerwca

W macOS Catalina firma Apple wprowadziła Mac Catalyst, inicjatywę mającą na celu ułatwienie deweloperom przenoszenia aplikacji z iPada do Mac App Store przy minimalnej pracy. Mac Catalyst jest wciąż nowy i rozwija się, ale jego ostatecznym celem jest wprowadzenie większej liczby aplikacji do „Mac App Store”.

Po wprowadzeniu Cataliny, dyrektor marketingu produktu macOS, Todd Benjamin, rozmawiał z CNET o Mac Catalyst, dając wgląd w cele Apple i początkowe wprowadzenie tej funkcji.

Apple zaprojektował Mac Catalyst, aby umożliwić deweloperom „iPadowym” korzystanie z jednej bazy kodu i zespołu programistów do tworzenia aplikacji na wiele platform. Ta funkcja, mówi Benjamin, jest świetna zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i samych programistów.

„Naszą wizją dla Mac Catalyst było zawsze ułatwienie każdemu deweloperowi aplikacji na „iPada”, zarówno dużym, jak i małym, dostarczanie aplikacji na komputery Mac. Pozwala to na wykorzystanie jednej bazy kodu i jednego zespołu programistów. Mac Catalyst daje twórcom aplikacji „iPadowych”ogromny początek i dla wielu możliwość rozszerzenia swojego zasięgu na platformę Mac, której mogli wcześniej nie mieć. Jest to nie tylko świetne dla programistów, ale także świetne dla użytkowników komputerów Mac, którzy korzystają z dostępu do zupełnie nowych aplikacji dzięki ekosystemowi iPada.”

Do tej pory kilka głównych aplikacji zostało przeniesionych na komputer Mac za pomocą funkcji Catalyst. Obejmuje to GoodNotes 5, Twitter, Carrot Weather, Rosetta Stone i wiele innych. Apple także wprowadził aplikacje iOS na komputery Mac za pomocą Mac Catalyst takie jak Lokalizator, Podcasty, Giełda, Notatki głosowe i Dom.

Według Benjamina, Apple dużo uczy się od pierwszych użytkowników i planuje wziąć pod uwagę ich opinie podczas rozwijania Mac Catalyst w przyszłości. Trwają prace nad dodatkowymi zasobami, które pomogą programistom tworzyć „niesamowite doznania na komputery Mac”.

Dla wielu wczesnych programistów Mac Catalyst to był pierwszy raz kiedy opracowali aplikację dla komputerów Mac i zdumiewające jest to, co udało im się osiągnąć w tak krótkim czasie. Uczymy się wiele od tych pierwszych użytkowników i planujemy dodatkowe zasoby i wsparcie, aby pomóc im stworzyć niesamowite doznania na Macu z Mac Catalyst ”.

Pełny tekst CNET o Mac Catalyst, zawierający szczegółowe informacje od programistów, którzy stworzyli aplikacje za pomocą tej funkcji, można przeczytać na stronie CNET.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx