niedziela, 25 września

MacBook Pro 2016

Jeszcze w maju KGI analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że następna generacja MacBooka Pro będzie zawierać „dotykowy pasek” OLED nad klawiaturą i wsparcie Touch ID, co w konsekwencji zostało potwierdzone przez wyciek obudowy urządzenia popierający tą ideę paska dotykowego, który miałby zastąpić obecny rząd klawiszy funkcyjnych.

Kuo nie odniósł się dokładnie, jak Touch ID miałby zostać włączony do nowego MacBooka Pro, ale nowy raport 9to5Mac twierdzi, że technologia ta będzie wbudowana w przycisk zasilania urządzenia. Przycisk zasilania MacBooka Pro znajduje się obecnie w rzędzie klawiszy funkcyjnych, jest więc logicznym miejscem do zastosowania czytnika linii papilarnych jako część nowego paska dotykowego.

macbook_pro_2016_case_top

Jeżeli czytnik linii papilarnych umieszczony zostałby w przycisku zasilania, pozwoliłby użytkownikom obudzić MacBooka Pro i uwierzytelnić swoje bezpieczeństwo jednym naciśnięciem przycisku, podobnie do wybudzania iPhone’a, poprzez przycisk Home ze zintegrowanym Touch ID.

Poza przyciskiem zasilania z Touch ID, panel dotykowy OLED ma podobno posiadać funkcje kontekstowe, wyświetlające różne opcje kontroli i wydawania poleceń w zależności od tego które aplikacje i programy są otwarte na MacBooku Pro. Projektant Martin Hajek stworzył kilka wizualizacji takiego panelu OLED wcześniej w lecie, ale nie zawarł w nich przycisku zasialania z Touch ID.

macbooktouchpanelspotify

Wraz z zapowiedzią MacOS Sierra na WWDC w tym roku, firma Apple wprowadziła inną drogę uzyskania przez użytkowników bezpiecznego dostępu do swoich komputerów Mac o nazwie Auto Unlock. Funkcja ta współpracuje z Apple Watch i automatycznie odblokowuje chroniony hasłem Mac gdy uwierzytelniony i odblokowany Apple Watch jest w pobliżu, ale jest to oczywiście funkcja dostępna tylko dla użytkowników komputerów Mac, którzy posiadają również Apple Watch.

Oprócz Touch ID i panelu OLED oczekuje się, że nowy MacBook Pro będzie miał nieco cieńszą od obecnej generacji obudowę dzięki nowej technologii jej produkcji, cieńsze głośniki ustawione z boku klawiatury i wprowadzenie wsparcia dla USB-C. Według analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo, nowy MacBook Pro będzie „najbardziej znaczącą aktualizacją kiedykolwiek wprowadzoną przez Apple.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx