czwartek, 7 lipca

Mężczyzna z Sacramento przyznał się do winy na oszukanie sklepów Apple Store w Stanach Zjednoczonych na setki tysięcy dolarów przez kilka miesięcy.

33-letni Marcus Israel Butler dokonał oszustwa za pomocą nieważnej karty debetowej w sklepach Apple Store w Sacramento, Modesto, Nowym Jorku, Baltimore, Chicago, Północnej Karolinie i na Alasce.

Jego oszustwo wiązało się z próbami zakupu produktów Apple, w tym iPhone’ów i komputerów Mac, za pomocą nieważnej karty debetowej. Łączne wydatki w każdym sklepie wyniosły średnio około 6000 dolarów. Kiedy płatność kartą nie dochodziła do skutku, Butler podawał personelowi numer, pod który mogli zadzwonić, do osoby, która również brała udział w oszustwie. Ta osoba prawdopodobnie udawała, że jest przedstawicielem banku, i podawała kod autoryzacji umożliwiający kontynuowanie płatności.

Nie jest do końca jasne, jak to się stało, ale oszustwo zadziałało, a Butler był w stanie zgromadzić w ciągu krótkiego czasu urządzenia Apple warte 350 000 dolarów. Przyznał się on do winy pod koniec grudnia, a skazany zostanie w późniejszym terminie.

Sklepy i produkty Apple często były źródłem ataków ze strony przestępców ze względu na wysoką wartość produktów oraz łatwość ich odsprzedaży. Chociaż 350 000 dolarów to spora kwota, nie jest to rekord jaki przestępcy ustanowili na oszustwach związanych z Apple Store.

W 2015 roku czterech byłych pracowników Apple Store oraz recepcjonistka gabinetu stomatologicznego zostali oskarżeni o oszustwo związane z Apple o wartości 700 000 dolarów, wykorzystując do tego nieużywane karty podarunkowe Apple. Było też wiele innych kradzieży, zwykle rozboje.

Być może najbardziej znacząca kradzież produktów Apple miała miejsce w 2012 roku, kiedy to z nowojorskiego lotniska JFK zginęły iPady mini warte 1,5 miliona dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx