poniedziałek, 23 maja

Firma LG Display odnotowała w środę wzrost swoich akcji do najwyższego poziomu od miesiąca, po tym, jak poinformowano że będzie ona dostarczać w tym roku panele OLED do nowej serii telefonów iPhone firmy Apple.

Akcje firmy LG wzrosły po raporcie Electronic Times, w którym poinformowano, że południowokoreańska firma wyprodukuje ponad 15 milionów paneli OLED dla iPhone’a w roku 2018. LG jest już dostawcą paneli LCD, obecnie używanych w iPhone’ach 8 i iPhone 8 Plus, ale to Samsung dominuje dostawy wyświetlaczy OLED dla flagowego iPhone’a X. Rzeczywiście, w zeszłym tygodniu firma LG Display ujawniła w zgłoszeniu regulacyjnym, że nie dostarczyła żadnego panelu OLED do aktualnych iPhone’ów X.

To może się jednak zmienić w tym roku, ponieważ oczekuje się, że Apple wprowadzi w tym roku dwa nowe modele iPhone’ów o przekątnej 5,8 cala i 6,5 cala z wyświetlaczami OLED. Według dzisiejszego raportu firma LG Display dostarczy Apple 6,5-calowe panele OLED, podczas gdy Samsung dostarczy 5,8-calowe lub 6-calowe panele OLED.

Od lipca 2017 roku pojawiają się doniesienia o tym, że Apple zainwestował miliardy dolarów w produkcję przez LG wyświetlaczy OLED dla smartfonów, ale owoce tej inwestycji uważane były za pewne. Początkowo LG miał zapewnione 45 000 paneli miesięcznie do przyszłych iPhone’ów od 2019 roku. We wrześniu sugerowano, że Apple będzie musiał poczekać co najmniej do przyszłego roku, zanim będzie mógł uwolnić się z umowy z Samsungiem, który w tym momencie jako jedyny jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie Apple na dostawy paneli OLED. Jednak środowy raport sugeruje, że firma LG może zapewnić sobie pozycję drugiego dostawcy ekranów OLED dla iPhonów już w drugiej połowie 2018 roku. Mówi się, że LG planuje masową produkcję paneli dla Apple na swojej linii produkcyjnej znajdującej się w Paju w Korei Południowej.

Nowy iPhone X i iPhone X Plus prawdopodobnie pojawią się w tradycyjnym okresie od września do października, potencjalnie obok nowego, 6,1-calowego modelu średniej klasy z wyświetlaczem LCD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x