sobota, 1 kwietnia

App Store ustanowił nowy rekord tygodnia świątecznego, wynika z nowego komunikatu prasowego opublikowanego przez Apple na swojej stronie. W tygodniu rozpoczynającym się w Wigilią zakupów w sklepie App Store dokonała rekordowa liczba klientów wydając ponad 890 milionów dolarów w tym siedmiodniowym okresie.

Tylko w Nowy Rok 2018 klienci wydali na zakupy 300 milionów dolarów. Szef marketingu Apple Phil Schiller powiedział, że firma jest „zachwycona” reakcją na ulepszony App Store, który został wprowadzony jako część iOS 11.

„Jesteśmy podekscytowani reakcją na nowy App Store i widzimy wielu klientów odkrywających nowe aplikacje i gry oraz cieszących się nimi” – powiedział Phil Schiller, starszy wiceprezes Apple ds. Globalnego marketingu. „Chcemy podziękować wszystkim kreatywnym twórcom aplikacji, którzy stworzyli te wspaniałe aplikacje i pomogli zmienić życie ludzi – w samym 2017 roku programiści iOS zarobili 26,5 miliarda dolarów – czyli ponad 30 procent więcej niż w 2016 roku.”

Według Apple, popularna gra wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość Pokémon Go wskoczyła na szczyt listy App Store 21 grudnia po wprowadzeniu nowych funkcji AR. Apple twierdzi, że w App Store dostępnych jest blisko 2000 aplikacji obsługujących ARKit, z popularnymi tytułami, takimi jak CSR Racing 2, Stack AR, Kings of Pool, Amazon, Wayfair, Night Sky, Pitu i Snapchat.

Wzmianka o ARKit firmy Apple pojawia się po raporcie, który sugeruje, że zainteresowanie aplikacjami ARKit słabnie. Dane udostępniane przez App Store udostępnione przez Apptopia sugerują, że programiści wypuszczali mniej aplikacji kompatybilnych z ARKit w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Apple w iOS 11 wprowadził nowy App Store, który dzieli aplikacje i gry na różne kategorie w celu lepszego odkrywania aplikacji. Przeprojektowany App Store zawiera również sekcję „Dziś”, która jest codziennie aktualizowana o nowe i popularne aplikacje i gry.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx