piątek, 19 kwietnia

Niemiecki Vodafone ma plany zaniechania sprzedaży kilku istniejących modeli iPhone’ów wraz z wydaniem iPhone’a 5S i iPhone’a 5C, donosi niemiecka strona Flo’s Weblog. Według wewnętrznej poczty elektronicznej, iPhone 5 32 i 64 GB w czarnym i białym kolorze oraz czarnym i biały iPhone 4S 16GB zostanie wycofany.

To potwierdza wyciek z inwentaryzacji kanadyjskiego operatora Telus, który również sugerował, że Apple przerwie sprzedaż wyższych modeli iPhone’a 5. Z przecieków obu operatorów wynika, że ​​nadchodząca linia produktowa Apple będzie składać się z głównego iPhone’a 5S, „taniego” iPhone’a 5C, oraz iPhone’a 5 16 GB.

Nowa zawartość linii produktowej iPhone’ów firmy Apple jest nieustannym pytaniem w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nie jest jasne, czy iPhone 5C będzie służyć jako zamiennik dla iPhone’a 5 czy iPhone’a 4S. Koszt iPhone’a 5C pozostaje nieznany a spekulacje sugerują, że telefon, który ma posiadać wiele takich samych części jak istniejący iPhone 5 może tak naprawdę nie być taki tani, co wymagałoby pozostawienia w ofercie tańszego modelu 4S.

Sierpniowa notatka analityka Ming-Chi Kuo z KGI Securities wskazała, że Apple wycofa iPhone’a 5 na korzyść iPhone’a 5C kontynuując sprzedaż iPhone’a 4S do końca roku, ale informacje z niemieckiej sieci Vodafone przeczą tej teorii.

Nie jest jasne, gdzie iPhone 5 wpasuje się do linii iPhone’ów pod względem ceny. Szacunki sugerują, że iPhone 5C pojawi się w sprzedaży za 400 do 500 i jest prawdopodobne, że iPhone 5 będzie miał podobną cenę. IPhone 4S mógłby być wyceniony poniżej ceny iPhone’a 5C, jeżeli oczywiście pozostaje w ofercie produktów firmy Apple.

Apple planuje zaprezentować iPhone’a 5S i 5C podczas eventu 10 września. Telefony mają trafić do sprzedaży w pierwszych krajach już po 20 września.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx