wtorek, 27 lutego

Manuel Höferlin, który pełni funkcję przewodniczącego komisji ds. Agendy Cyfrowej w Niemczech, napisał list do Tima Cooka, w którym prosi Apple o zrezygnowanie z planu skanowania bibliotek zdjęć użytkowników iPhone’a pod kątem CSAM ( materiałów dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci).

W dwustronicowym liście Höferlin stwierdza, że pochwala wysiłki Apple w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom stwarzanym przez wykorzystywanie seksualne dzieci, ale zauważa, że podejście Apple do rozwiązania tego problemu nie jest właściwe. Höferlin dalej twierdzi, że podejście wybrane przez Apple narusza jedną z „najważniejszych zasad współczesnego społeczeństwa informacyjnego – bezpieczną i poufną komunikację”.

Höferlin nazywa podejście do CSAM firmy Apple „największym otwarciem śluzy dla poufności komunikacji od czasu narodzin Internetu”. List wypowiada się przeciwko planom Apple dotyczącym skanowania zdjęć w bibliotece zdjęć użytkownika iCloud dla CSAM poprzez sprawdzanie skrótów obrazów w bazie danych znanych materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci.

Ta funkcja zasadniczo różni się od innej funkcji, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku, w której system iOS wykorzystuje analizę obrazu na urządzeniu do wykrywania ewentualnych obrazów o charakterze seksualnym w aplikacji Wiadomości i zapyta użytkowników w wieku poniżej 13 lat, czy mogą chcieć zobaczyć to zdjęcie. Podkreślając pewne uzasadnione obawy dotyczące skanowania CSAM, Höferlin dodał, że funkcja ta „zniszczy część zaufania, jakie użytkownicy pokładają w ich komunikacji, która nie jest potajemnie monitorowana”. Jednak ani skany CSAM, ani funkcje bezpieczeństwa dzieci w Wiadomościach nie monitorują całej komunikacji.

Starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania, Craig Federighi, przyznał w niedawnym wywiadzie, że jednoczesne ogłoszenie skanowania CSAM i poprawy bezpieczeństwa dzieci w aplikacji Wiadomości wywołało spore zamieszanie. Niemniej jednak Höferlin stwierdza w swoim liście, że chociaż chciałby wierzyć w zapewnienia Apple, że ingerencja państwa w wykrywanie CSAM nie będzie dozwolona, ​to ​nie może wierzyć firmie na słowo.

Höferlin zakończył swój list błagając Cooka, aby Apple zrezygnował z planów skanowania CSAM i poprosił, aby firma pozostała po stronie wolnego i prywatnego internetu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx