sobota, 3 grudnia

Kiedy iOS 13 stanie się oficjalnie dostępny, iPhone’y będą mogły w szerszym zakresie korzystać z tagów NFC (Near Field Communication), w tym ze znaczników NFC często używanych w oficjalnej dokumentacji.

W zeszłym tygodniu The Verge poinformował, że Japonia potwierdziła, że tamtejsze dowody tożsamości będą obsługiwać iPhone’a za pośrednictwem opracowanej przez rząd aplikacji, a dziś usłyszeliśmy, że niemieckie władze przygotowują się do stworzenia kilku form identyfikacji zgodnych z interfejsami NFC iPhone’a.

Po raz pierwszy zauważone przez blog technologiczny iphone-ticker.de, niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło, że iOS 13 wkrótce pozwoli użytkownikom Apple na załadowanie krajowych dowodów osobistych, pozwoleń pobytu i paszportów biometrycznych na swoje iPhone’y. Jednocześnie aplikacja rządowa AusweisApp2 zostanie zaktualizowana dla systemu iOS 13, aby obsługiwał funkcję cyfrowego dowodu osobistego.

W obecnych i wcześniejszych wersjach systemu iOS Apple ograniczył czytnik NFC w urządzeniach iPhone tylko do Apple Pay. iOS 13 usuwa to ograniczenie techniczne, dzięki czemu iPhone może skanować więcej chipów NFC, ale programiści muszą uzyskać zgodę Apple, zanim ich aplikacje będą mogły wdrożyć tę funkcję.

W innym przykładzie obrazującym otwarcie Apple na dostęp do NFC, rząd Wielkiej Brytanii potwierdził niedawno, że zawarł umowę z Apple, aby jego aplikacja Brexit dla obywateli UE działała na iPhoneach za pośrednictwem chipa NFC. Według niemieckiego ministerstwa, oni wiele innych urzędów kontaktowało się z Apple od dłuższego czasu, aby wynegocjować dostęp do NFC, więc użytkownicy mogą oczekiwać, że inne kraje będą ogłaszać oficjalną obsługę dokumentacji w okresie poprzedzającym wydanie iOS 13 tej jesieni. Może zobaczymy też wykorzystanie tej technologii w naszym kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx