sobota, 3 grudnia

Wygląda na to, że Apple pracuje nad odłączeniem iPhone’a od procesu aktualizacji watchOS w Apple Watch.

W pierwszej wersji beta watchOS 6 dla Apple Watch, która jest w rękach deweloperów odkryto własny mechanizm aktualizacji oprogramowania w menu Ustawienia> Ogólne> Uaktualnienia. Podobnie jak w przypadku iPhone’a, mechanizm sprawdza dostępną aktualizację watchOS i jeśli zostanie wykryta wyświetla monit, po czym pobiera aktualizację bezpośrednio do Apple Watch.

Mechanizm zaczął funkcjonować w poniedziałek, gdy Apple wprowadził drugą wersję beta watchOS 6 dla deweloperów.

Jak jednak zauważył Jeremy Horwitz, użytkownicy nadal muszą sprawdzać i akceptować warunki i zasady korzystania z watchOS za pomocą iPhone’a. Mamy nadzieję, że jest to tymczasowy krok, który firma Apple usunie, zanim we wrześniu zostanie opublikowany watchOS 6.

Aktualizacja wcześniejszego systemu watchOS wymagała dedykowanej aplikacji Watch na iPhone’ie w celu wywołania całego procesu.

Ta zmiana jest zgodna z faktem, że Apple Watch stopniowo staje się coraz bardziej niezależny od iPhone’a. W 2017 roku wprowadzono modele z siecią komórkową oraz możliwością wykonywania połączeń telefonicznych i wielu innych funkcji bez iPhone’a. W watchOS 6 Apple Watch otrzyma swój własny sklep App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx