czwartek, 30 marca

Huawei potwierdził dzisiaj, że opóźnia wprowadzenie składanego smartfona Mate X z czerwca na wrzesień w celu zapewnienia odpowiedniej jakości.

Rzecznik Huawei powiedział, że chiński producent smartfonów jest bardziej „ostrożny” po tym, jak niektórzy recenzenci doświadczyli kłopotliwych problemów ze składanym smartfonem Samsunga Galaxy Fold. „Nie chcemy wypuszczać produktu, który zniszczy naszą reputację” – powiedział rzecznik dla CNBC.

Samsung opóźnił w kwietniu wprowadzenie Galaxy Fold i planuje ogłosić nową datę premiery „w najbliższych tygodniach” informuje CNET.

W zeszłym miesiącu administracja Trumpa dodała firmę Huawei do czarnej listy handlowej w związku z rzekomymi obawami związanych z bezpieczeństwem narodowym, skutecznie zabraniając amerykańskim firmom prowadzenia interesów z chińskim gigantem telekomunikacyjnym. Jednak dyrektor wykonawczy Huawei powiedział, że problemy z łańcuchem dostaw nie są powodem opóźnienia.

Huawei odkłada sprzedaż Mate X po części, aby poprawić jakość składanego ekranu urządzenia, powiedział Vincent Peng, starszy wiceprezes Huawei, w kulisach konferencji technologicznej Wall Street Journal w Hong Kongu.

Przestrzegając zakazu, firma Alphabet należąca do Google już wcześniej powiedziała, że nie będzie licencjonować Androida na Huawei dla swoich smartfonów po 90-dniowym zwolnieniu udzielonym przez rząd USA, które wygasa w sierpniu. W tym wydarzeniu Peng powiedział, że Huawei może mieć swój własny system operacyjny Hongmeng na początku przyszłego roku.

„Naszą preferencją będzie oczywiście Google i Android, ponieważ jesteśmy partnerami od wielu lat” – powiedział Reeng. „Ale jeśli okoliczności nas zmuszą, możemy wprowadzić Hongmeng w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy”.

Nie jest jasne, czy Apple kiedykolwiek wyda składanego iPhone’a, ale z pewnością zgłębił ten pomysł w patentach. Technologia ta nie jest tania, a cena Huawei Mate X ma zaczynać się od 2600 dolarów w Stanach Zjednoczonych i najwyraźniej nie taka bezproblemowa, o czym świadczą przykłady Huawei i Samsunga.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx