sobota, 28 stycznia

Niektórzy właściciele zegarków Apple Watch Series 5 zgłaszają problemy z baterią w swoich urządzeniach, które powodują losowe wyłączanie się zegarka, nawet wtedy gdy Apple Watch informuje o wysokim poziomie naładowania baterii.

Niespójny odczyt rzeczywistego poziomu naładowania baterii wydaje się być błędem, ponieważ w większości przypadków Apple Watch informuje o prawie 100-procentowym poziom naładowania baterii przez większość dnia, po czym spada on do prawie 50 procent, a następnie wyłącza się.

Inni użytkownicy napotykają problem polegający na tym, że Apple Watch wyłącza się przy około 50% baterii, ładuje do 99% w krótkim czasie, a następnie ma problemy z pełnym naładowaniem do 100%.

Na forum wsparcia Apple pojawiają się skargi dotyczące problemów z żywotnością baterii, a iMore napisał o tym problemie już na początku tego roku. Ze społeczności wsparcia Apple:

Mam następujący problem z moim zegarkiem Apple Watch z serii 5, zakupionym cztery miesiące temu:

  1. Po pełnym naładowaniu wskaźnik naładowania baterii pozostaje niezmiennie na poziomie 100% przez około 4-9 godzin.

  2. Wskaźnik naładowania baterii zaczyna się wtedy zmniejszać.

  3. Gdy wskaźnik naładowania baterii osiągnie około 15-33%, zegarek nagle się wyłącza się bez ostrzeżenia o niskim poziomie naładowania baterii (które powinno pojawić się przy 10%).

    Podsumowując, wskaźnik naładowania baterii zasadniczo nigdy nie jest prawidłowy.

Właściciele Apple Watch‌ Series 5 narzekają na problemy z żywotnością baterii, odkąd urządzenie zostało wydane po raz pierwszy we wrześniu 2019 roku. Chociaż nie wydaje się to być powszechnym problemem, jest spora liczba osób, które doświadczają takich objawów.

W przypadku wielu aktualizacji systemu watchOS nadal występowały skargi, a po najnowszych aktualizacjach watchOS 6.2.6 i watchOS 6.2.8 pojawiły się raporty o błędach baterii. Niektórym użytkownikom, których dotyczy problem, udało się rozwiązać problem, uzyskując zastępczy zegarek od Apple, ale inne techniki, takie jak resetowanie zegarka, ponowne parowanie, usuwanie tarcz zegarka i inne, nie zadziałały.

Biorąc pod uwagę mieszane doniesienia o problemach z baterią i czasie, przez jaki ludzie mieli problemy, nie jest jasne, co się dzieje, ale wydaje się, że Apple nie był jeszcze w stanie rozwiązać problemu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx