niedziela, 19 maja

Apple stał się obiektem kolejnej skargi do urzędu antymonopolowego w Europie, tym razem od twórców aplikacji szyfrowanych wiadomości Telegram.

W skardze do Komisji Europejskiej twórcy aplikacji argumentują, że Apple musi dać użytkownikom iOS możliwość pobierania oprogramowania poza App Store. Financial Times informuje:

W skardze skierowanej do szefowej UE ds. Konkurencji, Margrethe Vestager, Telegram, która ma ponad 400 milionów użytkowników, stwierdził, że Apple musi „umożliwić użytkownikom pobieranie oprogramowania spoza „App Store ”.

Według płatnego raportu, skarga Telegrama dotyczy tego, jak w 2016 roku uniemożliwiono mu uruchomienie platformy do gier w App Store, ponieważ uznano, że narusza ona zasady Apple. Telegram następnie zlikwidował przedsięwzięcie, aby uniknąć usunięcia z App Store i stwierdził, że jest „przykład zdolności Apple do ograniczania innowacji dzięki „monopolistycznej sile” na rynku aplikacji”.

Skarga jest następstwem posta napisanego przez założyciela Telegram, Pawła Durowa, w którym na początku tego tygodnia stawia Apple przed zarzutami i wymienia siedem „mitów”, które firma wykorzystuje, aby uzasadnić swoją 30-procentową prowizję od aplikacji hostowanych w App Store.

Telegram jest trzecią firmą po Spotify i Rakuten, która złożyła formalną skargę do Komisji Europejskiej, która już prowadzi dwa dochodzenia w sprawie App Store i Apple Pay firmy Apple.

Ta skarga antymonopolowa jest odrębna od toczącego się obecnie dochodzenia w sprawie ochrony konkurencji w USA. W środę dyrektor generalny Apple, Tim Cook, bronił zasad App Store podczas przesłuchania w Kongresie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx