sobota, 22 czerwca

Subskrybenci Spotify Premium mogą teraz jednocześnie słuchać muzycznych list odtwarzania i podcastów ze swoimi przyjaciółmi gdziekolwiek się oni znajdują.

Nowa funkcja to najnowsza ewolucja wersji beta Spotify Group Session, która została uruchomiona w maju i umożliwiła użytkownikom Premium w „tej samej przestrzeni” wspólne udostępnianie i sterowanie muzyką w czasie rzeczywistym. Post w serwisie Spotify wyjaśnia:

W naszej najnowszej innowacji, przenosimy Sesje Grupowe i krok dalej dzięki zupełnie nowej funkcji, która umożliwia użytkownikom Spotify Premium na całym świecie jednoczesne dostrojenie do tej samej listy odtwarzania lub podcastu. Zatem bez względu na odległość – sześć stóp od siebie, czy tysiące mil – ty i członkowie twojej grupy możecie teraz słuchać tej samej treści w tym samym czasie na własnych urządzeniach (a także sterować jej odtwarzaniem).

Grupy od dwóch do pięciu osób mogą jednocześnie korzystać z nowej funkcji, udostępniając łącze „dołącz” za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości lub mediów społecznościowych.

Wszystko, co trzeba zrobić, to kliknąć lub dotknąć menu Połącz w lewym dolnym rogu ekranu odtwarzania i przewinąć w dół do opcji „Rozpocznij sesję grupową”. Tam powinniście znaleźć link z zaproszeniem umożliwiającym udostępnienie swoim gościom. Mogą oni również zeskanować kod Spotify, aby dołączyć do sesji.

Stamtąd zarówno gospodarz, jak i goście mogą przerywać, odtwarzać, pomijać i wybierać utwory w kolejce, a także dodawać własne opcje za pomocą standardowych elementów sterujących. Jeśli jedna osoba dokona zmiany, zostanie to natychmiast odzwierciedlone na wszystkich urządzeniach uczestników.

Spotify twierdzi, że chociaż sesja grupowa jest nadal w fazie beta, z czasem będzie się rozwijać i ulepszać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx