piątek, 19 kwietnia

Część nowych modeli iPhone 15 Apple planuje wysłać z Indii po raz pierwszy zaraz po wprowadzeniu nowych modeli na rynek sygnalizując stopniowe postępy firmy w dywersyfikacji łańcucha dostaw z Chin, informuje Mark Gurman z Bloomberga.

Obudowy dla iPhone’a 15 podobno zaczęły być już produkowane w Indiach przez lokalnych dostawców, takich jak Jabil, które już już składają AirPods i planują w przyszłości rozszerzyć produkcję na Apple Pencil. ‌IPhone 15‌ plus, iPhone 15 Pro i ‌iPhone 15 Pro‌ Max będą nadal montowane wyłącznie w Chinach.

Apple doświadczył problemów z kontrolą jakości z niektórymi indyjskimi dostawcami, ograniczając producentów do niektórych modeli i opcji kolorów. Na początku tego roku Financial Times poinformował, że tylko jeden na dwa ‌wyprodukowane iPhone’y wychodzące z linii produkcyjnej Tata w Indiach „są w wystarczająco jakości”, aby zostać wysłanym do Foxconn.

W poprzednich latach początkowe partie nowych iPhone’ów były produkowane wyłącznie w Chinach, zanim trafiły do Indii stopniowo w kolejnych miesiącach. W linii iPhone 15‌ Apple najwyraźniej spodziewa się wysyłania nowych urządzeń po raz pierwszy z obu krajów jednocześnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx