niedziela, 23 czerwca

Apple ogłosił dziś, że ponad 250 dostawców zobowiązało się do wykorzystywania energii odnawialnej do całej produkcji Apple do 2030 roku. Apple powiedział, że jego partnerzy produkcyjni obsługują teraz ponad 13 gigawatów energii elektrycznej odnawialnej, co stanowi wzrost o prawie 30% w stosunku do ubiegłego roku.

Apple pozostaje zaangażowany w cel, jakim jest bycie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla dla każdego produktu, który wytwarza do 2030 roku. Służą do tego między innymi środki z zielonych obligacji o wartości 4,7 miliarda dolarów mające pomóc w sfinansowaniu rozszerzenia czystej energii i redukcji emisji na całym świecie.

„Neutralność węglowa jest ważna w działalności Apple. Codziennie tworzymy innowacje, które pomagają w pilnej walce ze zmianami klimatu”, oświadczył Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Wspólnie z partnerami z całego świata zwiększamy wykorzystanie energii odnawialnej w naszym globalnym łańcuchu dostaw i inwestujemy w ekologiczne technologie nowej generacji. Skala wyzwania, przed którym stajemy, jest równie wielka, co nasza determinacja w dążeniu do celu”.

Więcej możecie przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx