poniedziałek, 24 czerwca

Kiedy Apple zapowiedział nową aplikację cyfrowego portfela Passbook w nowej wersji iOS 6, rozpoczęły się spekulacje dotyczące możliwości uruchomienia komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) w iPhone’ie nowej generacji. Technologia pozwoliłaby na płatności bezstykowe, które mogłyby być ściśle połączone z funkcjonalnością Passbook.

Pogłoski o możliwości NFC w iPhone’ie nowej generacji na chwilę się ożywiły, wraz z nowym zdjęciem opublikowanym przez japoński blog Macotakara, pokazującym zmontowany panel przedni i nieznany kwadratowy element, który w domniemaniach miał był częścią systemu NFC.

W ramach szerokiej analizy prawdopodobnych funkcji dla następnego iPhone’a 5, serwis AnandTech wyjaśnia dlaczego NFC prawdopodobnie nie zobaczymy w najbliższym urządzeniu.

Biorąc pod uwagę, przede wszystkim metalowy tył nowego iPhone, to wysoce prawdopodobne, że moduł NFC zawarty byłby w karcie nowego urządzenia. W rzeczywistości, w związku z małą ilością miejsca u góry i u dołu urządzenia, szklane okienko można praktycznie całkowicie wykluczyć z tej funkcji.

Dobrze poinformowany Jim Dalrymple z serwisu The Loop ma obecnie swoje spojrzenie na zagadnienie i potwierdza, że serwis AnandTech ma rację: nie będzie funkcji NFC w nadchodzącym iPhone’ie 5.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
O co chodzi
O co chodzi
11 lat temu

CO ZA DEBIL TO TŁUMACZYŁ?!

Onfebrfebbbreucbruhberuhb
Onfebrfebbbreucbruhberuhb
11 lat temu

Nic z tego nie zrozumiałem…

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx