niedziela, 21 lipca

Facebook Messenger iOS

Facebook planuje zmotywować ludzi do pobrania i używania jego samodzielnej aplikacji Facebook Messenger poprzez usunięcie możliwości przesyłania wiadomości bezpośrednio ze standardowej aplikacji mobilnej Facebook.

Obecnie, użytkownicy mogą rozmawiać za pośrednictwem karty Wiadomości znajdującej się w dolnym pasku narzędzi głównej aplikacji Facebook, ale zakładka wkrótce będzie przekierowywać użytkowników do App Store w celu pobrania aplikacji Messenger. Po jej zainstalowaniu, wiadomości otrzymywane w aplikacji Facebooka będą przełączały użytkownika do komunikatora Messenger, jak to robi teraz, gdy użytkownik ma zainstalowaną zarówno aplikację główną Facebooka jak i Facebook Messengera.

Facebook wydał serwisowi TechCrunch oficjalne oświadczenie na temat nadchodzących zmian:

W ciągu najbliższych kilku dni, będziemy kontynuowaćpowiadamianiecoraz liczniejszej grupyużytkowników, że jeśli chcą, aby wysyłać i odbierać wiadomości z Facebooka, muszą pobrać aplikację Messenger. Jak już powiedzieliśmy, naszym celem jest skupienie wysiłków na rzecz rozwoju Messengera i uniknąć nieporozumień związanych z posiadaniem oddzielnych aplikacji. Facebook Messenger używany jest już przez ponad 200 milionów ludzi miesięcznie, a my nadal pracujemy by uczynić z niej jeszcze bardziej interesujący sposób łączenia się z ludźmi.

Facebook już rozpoczął akcję intensywnego promowania Messengera wśród użytkowników w Europie i w Polsce wyświetlając im stosowne powiadomienie.

Facebook iOS

Facebook dla iOS oraz Facebook Messenger dla iOS można pobrać z App Store za darmo.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx