sobota, 13 kwietnia

Według analityka Display Supply Chain Consultants (DSCC), Rossa Younga, Apple prawdopodobnie opóźni składanego iPhone’a do 2025 roku, a firma skupia się aktualnie nad w pełni ekranowym, składanym MacBookiem.

W najnowszym raporcie DSCC na temat nadchodzących urządzeń składanych i zwijanych, Young wyjaśnił, że składany iPhone firmy Apple został opóźniony do 2025 roku. Wydaje się to być znacznym opóźnieniem w porównaniu z wcześniejszymi przewidywaniami, że urządzenie zostanie wprowadzone na rynek w 2023 lub 2024 roku. Opóźnienie następuje po rozmowach ze źródłami łańcucha dostaw, co sugeruje, że Apple po prostu nie spieszy się z wejściem na rynek składanych produktów.

Apple bada jednak możliwość oferowania składanych notebooków z powierzchnią ekranu na całym urządzeniu. Mówi się, że firma rozmawia ze swoimi dostawcami o składanych notebookach z wyświetlaczami o wielkości około 20 cali.

Young informuje, że urządzenie to może stworzyć nową kategorię produktów dla Apple i zaowocować produktem podwójnego zastosowania, z możliwością pracy jako notebook z pełnowymiarową klawiaturą ekranową po złożeniu i jako monitor po rozłożeniu i z użyciem zewnętrznej klawiatury. Rozkładane urządzenie może również pozwolić na rozdzielczość 4K lub wyższą w rozmiarze, nad którym Apple jeszcze pracuje.

Czas premiery składanego notebooka jest „prawdopodobnie późniejszy” niż 2025, a 2026 lub 2027 to rozsądne możliwości. Ujawnienie zainteresowania Apple segmentem składanych notebooków jest ogólnie uważane za „dobrą wiadomość dla urządzeń ze składanymi ekranami”.

Young ujawnił w przeszłości całą masę dokładnych informacji na temat planów Apple, takich jak wyświetlacz ProMotion iPhone’a 13 Pro, rozmiar wyświetlacza i ramki szóstej generacji iPada mini, 14- i 16-calowe wyświetlacze LED w MacBookach Pro z ProMotion i więcej. Ostatnio Young rozpętał plotki o owalnej pigułce wraz z otworem aparatu TrueDepth w iPhonie 14 Pro, które mają zastąpić wieloletni „notch” w telefonach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx