sobota, 20 kwietnia

Jak informuje Bloomberg, Netflix pracuje nad rozszerzeniem swojej powstającej platformy gier wideo na telewizory, a część planu obejmuje umożliwienie abonentom używania iPhone’a jako kontrolera do gier.

Według raportu, twórca aplikacji Steve Moser udostępnił kod ukryty w aplikacji mobilnej Netflixa na iOS, w którym znalazł odniesienia do gier granych na telewizorach, w tym jeden wiersz, który brzmi: „Gra na telewizorze wymaga kontrolera. Czy chcesz użyć ten telefon jako kontroler do gier?”

Netflix uruchomił swoją platformę do gier na iPhone’y, iPady i urządzenia z Androidem w listopadzie 2021 roku. Gry są wydawane jako pojedyncze aplikacje w App Store, a pełny katalog gier jest utrzymywany w aplikacji Netflix. Wiele tytułów to powiązania z popularnymi programami telewizyjnymi, takimi jak „Stranger Things 3: The Game”.

Podobnie jak w Apple Arcade, w grach nie ma reklam, dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji, a pomysł polega na tym, że klienci pozostają zaangażowani w usługę przesyłania strumieniowego, czekając na nowe odsłony filmów i seriali hostowanych przez platformę.

Jak zauważa Mark Gurman z Bloomberga, rozszerzenie gier na telewizory byłoby sporym rozszerzeniem usługi, ponieważ Netflix jest teraz wbudowany w wiele inteligentnych telewizorów i jest dostępny na kilku platformach, w tym na Apple TV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirden
Mirden
1 rok temu

A np. Chromecast wymaga podłączenia pada a przystawka amazona już nie i można grać pilotem

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx