piątek, 12 kwietnia

Apple zaktualizował dziś swoje aplikacje Pages, Numbers i Keynote na iPada, dodając obsługę „zawieszania” Apple Pencil. Apple twierdzi, że ta funkcja „ułatwia nawigację, pisanie, szkicowanie i rysowanie z większą precyzją” na najnowszym 11-calowym i 12,9-calowym iPadzie Pro.

Najnowsze modele iPada Pro potrafią wykryć rysik Apple Pencil drugiej generacji, gdy unosi się on do 12 mm nad wyświetlaczem, umożliwiając użytkownikom podgląd rysunku przed jego wykonaniem. A w przypadku funkcji Scribble, która konwertuje pismo odręczne na tekst na iPadzie, pola tekstowe automatycznie rozszerzają się, gdy Apple Pencil znajduje się nad ekranem.

Apple Pencil zyskał obsługę pochylenia i funkcji zawieszenia w iPadOS 16.4, wydanym na początku tego tygodnia. Apple omówił tę funkcję w niedawnym wywiadzie.

Pages, Numbers i Keynote otrzymały kilka innych ulepszeń zarówno w systemie iOS, jak i macOS, w tym poprawki błędów oraz możliwość eksportowania i wysyłania kopii dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub prezentacji w różnych formatach z menu udostępniania. Aktualizacje są dostępne w App Store i Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx