sobota, 24 lutego

Jak informuje The ElecSamsung planuje wykorzystać technikę produkcji baterii stosowaną zwykle w pojazdach elektrycznych do tworzenia bardziej energochłonnych baterii do smartfonów, co może wydłużyć żywotność baterii w przyszłych modelach iPhone’a.

Samsung SDI, dział baterii i energii Samsunga, zamierza wykorzystać technikę produkcyjną, którą obecnie wykorzystuje do wytwarzania baterii piątej generacji do pojazdów elektrycznych (EV) do produkcji baterii do tabletów i smartfonów. Zamiast metody nawijanej zawiesiny, która jest często stosowana do produkcji akumulatorów, metoda EV układa materiały akumulatorowe w warstwy, aby zwiększyć gęstość energii o ponad 10 procent bez zajmowania dużej przestrzeni wewnętrznej.

Chodzą słuchy, że firma modyfikuje linie produkcyjne w Korei Południowej, aby móc produkować nowe baterie i zbudowała już linię pilotażową dla metody układania warstwowej w Chinach. Elec sugeruje, że Samsung może starać się zdobyć zamówienia od Apple na nowy typ baterii. Samsung SDI dostarczał w przeszłości baterie do MacBooków i iPadów, ale nigdy nie produkował baterii do iPhone’ów. Obecnie głównym dostawcą baterii dla Apple jest chińska firma Amperex Technology.

Apple używa obecnie wieloogniwowej baterii w kształcie litery L w iPhonie, do której podłączonych jest wiele baterii, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną i wydłużyć żywotność baterii. Baterie o większej gęstości energii mogą pozwolić Apple na odejście od konstrukcji wielokomórkowej, zwolnienie przestrzeni wewnętrznej i zmniejszenie masy iPhone’a bez poświęcania baterii lub zachowanie tego samego projektu i umiarkowane wydłużenie żywotności baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx