sobota, 2 marca

Netflix poinformował, że może wprowadzić dodatkową opłatę dla tych, którzy dzielą swoje konta Netflix z osobami spoza gospodarstwa domowego, co jest praktyką dość powszechną w przypadku tej usługi przesyłania strumieniowego.

Według Netflixa, współdzielenie kont między gospodarstwami domowymi ma wpływ na jego zdolność do „inwestowania w nowe programy telewizyjne i filmy” dla swoich członków, dlatego firma badała sposoby, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie treści poza domem poprzez „płacenie nieco więcej”.

Test, który rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni w Chile, Kostaryce i Peru, wdroży te dodatkowe płatności dla tych, którzy zapewniają dostęp do Netflixa tym, z którymi nie mieszkają. Klienci Netflix w tych krajach mogą dodać dwóch dodatkowych członków do swoich kont za miesięczne opłaty w wysokości 2380 CLP w Chile, 2,99 USD w Kostaryce i 7,9 PEN w Peru. Dla porównania, Netflix kosztuje w Kostaryce od 8,99 do 15,99 USD miesięcznie.

Netflix planuje dać klientom w planach Podstawowym, Standard i Premium opcję umożliwiającą osobom, z którymi współdzielą konto, przeniesienie profilu na nowe, płatne konto lub dodatkowe konto członka, co sugeruje, że udostępnianie kont Netflix dla wielu gospodarstw domowych dobiega końca.

Według Netflixa, firma będzie pracowała nad „zrozumieniem użyteczności tych dwóch funkcji” w Peru, Chile i Kostaryce przed wprowadzeniem zmian w innych krajach. Netflix zawsze zawierał sformułowania w swoich warunkach i usługach, które uniemożliwiają korzystanie z konta w wielu gospodarstwach domowych, ale do tej pory usługa ignorowała udostępnianie haseł.

Netflix to jedyna usługa przesyłania strumieniowego, która pobiera opłaty za jakość przesyłania strumieniowego. W Polsce Netflix pobiera 29 złotych za podstawowy plan bez HD, który umożliwia przesyłanie strumieniowe na jednym urządzeniu, 43 złote za plan Standard z Full HD, który pozwala dwóm osobom oglądać w tym samym czasie, oraz 60 złotych za plan Premium z jakością Ultra HD i obsługą czterech widzów jednocześnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx