poniedziałek, 4 marca

Według testu odkrytego przez The Streamable, Netflix może już wkrótce rozprawiać się z osobami, które dzielą się hasłami dostępowymi pomiędzy różnymi domami. Niektórzy subskrybenci Netflixa już otrzymali wiadomość o tym, że nie mieszkają z właścicielem konta podczas próby strumieniowego przesyłania treści.

„Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie” – czytamy w komunikacie ostrzegawczym. Następnie użytkownicy są proszeni o zweryfikowanie konta za pomocą e-maila lub SMS-a z kodem weryfikacyjnym albo o założenie oddzielnego konta Netflix.

Serwis Netflix powiedział The Streamable, że test „ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione”. Nie jest jasne, czy ostrzeżenie pojawia się na podstawie adresu IP czy innych danych.

Warunki korzystania z usługi Netflix zabraniają subskrybentom udostępniania swoich haseł osobom spoza ich gospodarstw domowych, ale wiele osób i tak to robi. W 2020 roku dyrektor ds. Produktu Netflix, Greg Peters, powiedział The Wall Street Journal, że Netflix monitoruje udostępnianie haseł, ale w tamtym czasie nie planował ogłaszać zmian w tym temacie.

Istnieją wbudowane ograniczenia liczby urządzeń, które mogą jednocześnie przesyłać strumieniowo treści z serwisu Netflix. Podstawowy plan za 34,99 złote ogranicza przesyłanie strumieniowe do jednego urządzenia, podczas gdy standardowy plan za 42,99 złote umożliwia już przesyłanie strumieniowe na dwóch urządzeniach. Plan za 52,99 złotych umożliwia przesyłanie strumieniowe na maksymalnie czterech urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx