sobota, 18 maja

Netatmo, jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań dla inteligentnego domu, wprowadził do oferty Inteligentny Termostat Modulacyjny. Dzięki funkcji Auto-Adapt i zgodności ze standardem wymiany danych OpenTherm termostat precyzyjnie reguluje parametry, w zależności od temperatury na zewnętrz i charakterystyki cieplnej mieszkania.

– Stworzyliśmy Inteligentny Termostat Modulacyjny, aby umożliwić użytkownikom kotłów zgodnych ze standardem OpenTherm dbanie o komfort w domu i jednoczesne oszczędzanie energii – mówi Fred Potter, założyciel Netatmo. – Urządzenie uzupełnia rodzinę produktów Netatmo Energy, przez co odpowiada na potrzeby użytkowników posiadających różnorodne instalacje grzewcze. W zależności od wykorzystywanych w nich rozwiązań mogą oni teraz wybrać Inteligentny Termostat lub Inteligentny Termostat Modulacyjny.

Inteligentny Termostat Modulacyjny do zdalnego sterowania ogrzewaniem

Do zdalnej obsługi urządzenia służy aplikacja Legrand Home + Control. Dzięki niej użytkownik może z dowolnego miejsca regulować ogrzewanie za pomocą smartfona lub tableta. W ten sposób jest w stanie nagrzać dom, gdy dzieci wracają wcześniej ze szkoły lub włączyć ogrzewanie tuż przed powrotem z wakacji.

Oprócz zdalnej konfiguracji, ogrzewanie można również regulować ręcznie – bezpośrednio na termostacie.

Zoptymalizowane ogrzewanie w celu ograniczenia zużycia energii

Inteligentny Termostat Modulacyjny umożliwia optymalne ogrzewanie domu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne. Dzięki mechanizmowi OpenTherm zmienia on temperaturę wody w obiegu grzewczym w celu jak najlepszego wykorzystania mocy kotła z palnikiem modulacyjnym.

Dodatkowa oszczędność i komfort zapewnione są dzięki funkcji tworzenia harmonogramu ogrzewania w aplikacji Home + Control, dostosowanego do trybu życia mieszkańców. Scenariusz powstaje na bazie odpowiedzi na pięć pytań dotyczących zwyczajów domowników. Dzięki temu termostat automatycznie reguluje ogrzewanie, gdy rodzina wyjeżdża do pracy, a wieczorem włącza je z wyprzedzeniem, by zapewnić powrót do ciepłego domu. Dostępne są również tryby Poza domem i Ochrona przed zamarzaniem, które automatycznie sterują ogrzewaniem, gdy użytkownik jest nieobecny przez kilka dni.

Dzięki funkcji Auto‐Adapt termostat analizuje efektywność izolacji domu i mierzy temperaturę na zewnątrz. Zgodność ze standardem OpenTherm umożliwia automatyczne wyliczanie czasu wymaganego do uzyskania pożądanej temperatury. W ten sposób dom będzie nagrzany na czas, bez nadmiernego zużycia energii.

Sterowanie ciepłą wodą użytkową dla kotłów dwufunkcyjnych OpenTherm

Posiadacz kotła zgodnego ze standardem OpenTherm, sterującego zarówno ogrzewaniem, jak i wytwarzaniem ciepłej wody użytkowej, może zarządzać tą drugą funkcją za pomocą specjalnego harmonogramu. Wystarczy wyłączyć ogrzewanie wody w panelu aplikacji np. przed wyjazdem na wakacje i uruchomić je ponownie, klikając przycisk „powrót”. Za pomocą smartfona można też regulować temperaturę wody.

Funkcja Auto-Care w razie problemu

Funkcja Auto-Care w Inteligentnym Termostacie Modulacyjnym ostrzega przed potencjalnymi awariami kotła. W przypadku wykrycia anomalii w jego pracy, użytkownik jest ostrzegany za pośrednictwem aplikacji. Dzięki temu może łatwo zidentyfikować problem, podzielić się informacjami ze specjalistą i ułatwić mu diagnozę.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą komend głosowych

Inteligentny Termostat Modulacyjny Netatmo jest kompatybilny ze standardem Apple HomeKit. Dzięki temu użytkownik może wydawać komendy głosowe i sterować ogrzewaniem. Z asystentem można komunikować się po angielsku (Siri nie działa obecnie w języku polskim), wydając polecenie „Hey Siri, lower the room temperature by three degrees” (Siri, obniż temperaturę pokoju o trzy stopnie).

Instalacja i kompatybilność

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest kompatybilny z większością kotłów wymieniających dane z innymi urządzeniami w standardzie OpenTherm (tym z kotłami dwufunkcyjnymi, niezależnie od wykorzystywanego w nich materiału opałowego: gazu, oleju czy drewna). Współpracuje również z kotłami tradycyjnymi ze stykiem beznapięciowym (dry contact). Działa wówczas podobnie jak stworzony wcześniej Inteligentny Termostat Netatmo, czyli włącza i wyłącza kocioł w celu osiągnięcia żądanej temperatury, ale nie zmienia temperatury wody w instalacji grzewczej.

Aby zainstalować termostat konieczne jest skorzystanie z usług certyfikowanego instalatora.

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest również kompatybilny z Inteligentnymi Głowicami Termostatycznymi firmy Netatmo, które regulują ogrzewanie w poszczególnych pomieszczeniach.

Cena i dostępność

Inteligentny Termostat Modulacyjny jest dostępny w ofercie certyfikowanych sprzedawców i dostawców energii oraz na stronie www.netatmo.com, w sugerowanej cenie detalicznej 1119,99 zł.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx